Neziskové organizace dostaly prostor na Portálu veřejné správy

| Autor: - tisková zpráva | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 4. 8. 2006 |

Specializované stránky zaměřené na neziskový sektor rozšíří v příštích dnech Portál veřejné správy na internetové adrese http://portal.gov.cz. Jedná se o výsledek společného pilotního projektu Informačního centra neziskových organizací (ICN), Centra pro výzkum neziskového sektoru (CVNS) a Ministerstva informatiky. Do 15. září 2006 mohou neziskové organizace i zájemci z řad veřejnosti zasílat své připomínky ke struktuře a obsahu této specializované sekce na adresu portal@icn.cz, která byla k tomuto účelu vytvořena.

„Jsem rád, že se díky Ministerstvu informatiky po několika letech podařilo dostat neziskové organizace jako rovnocenné partnery ostatních institucí na stránky Portálu veřejné správy. Je to další krok k tomu, aby se společnost v České republice mohla rozvíjet jako v ostatních civilizovaných zemích. Zároveň tak vznikl důležitý zdroj garantovaných informací pro samotné neziskové organizace. Právě jejich připomínky by měla reflektovat i finální podoba stránek,“ uvedl Marek Šedivý, ředitel ICN.

Státem garantované informace o neziskovém sektoru na Portálu veřejné správy budou brzy rozšířeny o nově vzniklou Evidenci neziskových organizací. Ta by měla v budoucnu plnit úlohu oficiálního, veřejně přístupného registru neziskových organizací, který v České republice doposud chyběl.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2006080401-neziskove-organizace-dostaly-prostor-na-portalu-verejne-spravy.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku