Peloton vedl radní pro dopravu

| Autor: Roman Málek | Rubrika: ostatní | Vydáno dne: 21. 8. 2006 |

Náměstek hejtmana sundal kravatu, sedl na kolo a ochutnal hospodský guláš
Krátká chvíle oddechu (v popředí radní Ivo Toman)Cyklistům, kteří se třetí srpnovou sobotu vydali na poslední cyklovyjížďku po krásách Železných hor, počasí přálo. Byl mezi nimi i náměstek hejtmana Pardubického kraje Ivo Toman se svým synem Filipem. "Alespoň na jeden víkend jsem vyměnil volant za řidítka a podíval jsem se na kraj trochu jinak než jako na síť asfaltových silnic. Nakonec, i kolo je dopravní prostředek, tak proč ne," usmíval se radní Ivo Toman. V kraji zodpovídá za dopravu a nad akcí, spolupořádanou občanským sdružením Altus, převzal záštitu.

Nejmladší účastník cyklovýletu do Železných horDvacetikilometrová trasa vedla z Nasavrk přes Krkanku, Peklo, Libáň do Práčova, kde ji zpestřila prohlídka vodní elektrárny. Exkurzi připravili organizátoři jízdy na kolech společně se Správou Chráněné krajinné oblasti Železné hory a jejím průvodcem byl Aleš Kopecký.

U oběda (radní Ivo Toman vpravo, v čele stolu jednatel Altusu Roman Málek)Ještě předtím se výletníci zastavili v motorestu Skalka, kde poobědvali. "Náměstek hejtmana si dal hospodský guláš," prozradila koordinátorka akce Eliška Hortenská a dodala: "Náš jednatel a autor projektu cyklovýletů Roman Málek si dal naschvál hejtmanskou kapsu." "Vůbec jsem nečekal, že na Chrudimsku jsou tak krásná zákoutí. Jízda podél Chrudimky byla velmi hezká. Sobotní výlet byl pro mě pěkně stráveným dnem," nechal se slyšet radní Toman.

AltusNáměstek hejtmana Pardubického kraje s reportérkou Českého rozhlasuAčkoliv se cyklus výletů touto vyjížďkou do Železných hor úspěšně završil, Altus s cyklistickými akcemi nekončí. Na 22. září, kdy proběhne Evropský den bez aut, totiž připravuje cyklojízdu po trase Chrudim - Pardubice. "Při ní chceme poukázat na chybějící spojnici mezi dvěma největšími městy v kraji," říká jednatel Altusu Roman Málek a dodává: "Tím chceme splnit náš rok starý slib, který jsme dali při propagační jízdě po Chrudimi účastníkům." Organizátoři již oslovili náměstka Tomana, aby se akce zúčastnil a jel v čele pelotonu na dvoukole.

Snímky byly převzaty z fotogalerie na http://www.chrudimka.cz/moje/kolo4/


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2006082101-peloton-vedl-radni-pro-dopravu.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku