V Etiopii budou stát další české školy

| Autor: Tisková zpráva - Junák | Rubrika: ostatní | Vydáno dne: 8. 11. 2006 |

Skauti v ulicích vybírají peníze na sbírku Postavme školu v AfriceMilion osm set padesát tisíc korun se podařilo skautům a skautkám vybrat v ulicích českých měst na postavení nových škol v Etiopii. To je o čtvrt milionu více než loni. Skauti a společnost Člověk v tísni uspořádali v polovině října již třetí ročník sbírky Postavme školu v Africe.

Skauti v ulicích vybírají peníze na sbírku Postavme školu v AfriceSbírka letos probíhala ve více než padesáti českých městech a obcích a podílelo se na ní 600 skautů. „Skauti letos pořádali také výstavy, koncerty nebo pekli na ulicích etiopskou specialitu – placky indžara,“ říká Mariana Ermlová z Junáka, koordinátorka sbírky. Význam sbírky spočívá nejen v shromažďování finančních prostředků, ale i v šíření informací o rozvojové pomoci a životních podmínkách v Africe.

Etiopské děti ve škole postavené z výtěžku sbírky Postavme školu v AfricePrvní sbírková škola byla otevřena v etiopském Asore na podzim minulého roku. Druhá škola v Jirga Čefe, která leží 400 kilometrů od hlavního města Addis Abeby, byla slavnostně otevřena na začátku letošního října, třetí škola stojí u etiopského města Arba Minč. Školy navštěvuje 760 dětí.

Skauti v ulicích vybírají peníze na sbírku Postavme školu v AfriceZ letošního výtěžku sbírky se postaví další tři školy. V Etiopii se již vybírá místo, kde budou nové české školy stát. „Díky tomu, že jsme propojili moderní technologie a tradiční stavební metody, se podařilo snížit stavební náklady. Můžeme tak za méně peněz stavět více škol,“ vysvětluje Jiří Plecitý, vedoucí etiopské mise společnosti Člověk v tísni.

Na konto sbírky Postavme školu v Africe 222444555/0300 je možné přispívat po celý rok. Přispět je možné rovněž zasláním dárcovské sms zprávy ve znění DMS AFRIKA na číslo 87777. Více podrobností naleznete na stránce www.skolavafrice.cz

Foto: Tomáš Slavík, Mariana Ermlová


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2006110304-v-etiopii-budou-stat-dalsi-ceske-skoly.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku