Mladí lidé budou debatovat v sedmi krajích

| Autor: Jakub Kořínek | Rubrika: mezinárodní | Vydáno dne: 22. 2. 2007 |

Logo summitu mládeže v Řimě 2007 V článku „Naše Evropa, naše budoucnost“ jsme vás již informovali o přípravách na Summit mládeže, který se uskuteční 24. – 25. 3. 2007. A protože v závěru bylo několik otevřených otázek, přinášíme aktuální informace pro všechny, koho celý proces zaujal.
Šlo hlavně o to, kdo se nakonec do příprav zapojí, což samozřejmě výrazně ovlivňuje jejich současný stav. Jak bylo v minulé zprávě zmíněno, lidského potenciálu se nedostává a navíc vše probíhá ve velmi krátkém čase, takže sdružení ČRDM se příliš nezapojila.

Naštěstí ale celý projekt výrazně podpořily tři instituce – Zastoupení Evropské komise v ČR, Česká národní agentura Mládež a Odbor pro informování o evropských záležitostech Ministerstva pro místní rozvoj.

Logo summitu mládeže v Řimě 2007Hlavně díky nim se za velmi krátkou dobu podařilo zorganizovat debaty v sedmi krajích ČR, kde mladí lidé budou moci debatovat o šesti stanovených tématech: Budoucí evropská ústava; Sociální a ekonomický model; Udržitelný rozvoj; Role EU v globalizovaném světě; Demokracie a občanská společnost; Mládež a vzdělávání. Z vybraných účastníků těchto debat bude utvořeno závěrečné setkání v Praze, kde vznikne finální podoba „poselství české mládeže“, a také zde budou vybráni delegáti ČR do Říma.

Pracovní skupina nakonec zůstala o jednom muži (Jakub Kořínek, Pionýr – pokud byste měli k summitu dotazy, klidně se na mne obracejte na e-mail jakub@pionyr.cz) s podporou ze strany Kanceláře ČRDM, za kterou jí patří dík.

Pokud vás zajímají termíny a místa jednotlivých debat i více informací k jednotlivým tématům, určitě si pročtěte stránky www.crdm.cz/youthsummit. A pokud se vám bude hodit termín některé z debat, určitě přijďte – třeba se nakonec podíváte i do Říma!


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2007022201-mladi-lide-budou-debatovat-v-sedmi-krajich.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku