OD BOBŘÍ ŘEKY DO STÍNADEL

| Autor: redakce | Rubrika: pozvánky | Vydáno dne: 15. 5. 2007 |

Jaroslav FoglarVýstava ke stému výročí narození spisovatele Jaroslava Foglara a kreslíře Rychlých šípů dr. Jana Fischera v budově Muzea hl. města Prahy bude pro návštěvníky otevřena již od středy 16. května.
Výstava představí bohatý a zajímavý život a dílo nejúspěšnějšího českého autora dětské dobrodružné literatury a pedagoga volného času dětí a mládeže, desítky let vedoucího oddílu pražská Dvojka – Hoši od Bobří řeky Jaroslava Foglara. Vystavena bude rozsáhlá sbírka autorovy knižní, časopisecké i novinové tvorby od nejstarších vydání po současnost doplněná o množství souvisejících exponátů.

Známý hlavolam „ježek v kleci“ má mnoho podobChybět nebudou ani ukázky z Foglarových kreslených seriálů, především legendárních Rychlých šípů, včetně zajímavých souvislostí a kuriozit. Expozice představí též Foglarovu pedagogickou činnost - jednak vedení vlastního chlapeckého oddílu včetně desítek letních táborů, jednak řízení a motivování čtenářských klubů, tedy pedagogická činnost „na dálku“ prostřednictvím rubrik v dětských časopisech – především Mladý hlasatel a Vpřed. Vystaveny budou i zajímavé materiály z Foglarova osobního archivu.
Výstava potrvá do 2. září.

Jaroslav FoglarDoprovodné programy:
19. května 2007 od 13.13 do 16.00 hodin autogramiáda knihy „Stoletý hoch od Bobří řeky“ od Jiřího Zachariáše, který s Foglarem dlouhodobě spolupracoval při vedení skautského oddílu Hoši od Bobří řeky a díky tomu mohl čerpat z jeho osobních zápisníků a deníkových záznamů.
23. května 2007 v 17.00 hod. promítání filmu „Rychlé šípy zakládají klub“.
30. května 2007 v 16.00 hod. křest nové poštovní známky s motivem Rychlých šípů hodnotě 7,5 koruny. Známku vydá Česká pošta v den 100. výročí Foglarova narození.
1. června 2007 v 18.00 hod. „Písně ztraceného ráje“ – pocta Jaroslavu Foglarovi a jeho skautským a trempským kamarádům.

Více na webu www.muzeumprahy.cz

Muzeum hl. města Prahy
Na Poříčí 52,180 00 Praha 8, poblíž aut. nádr. Florenc

Každý první čtvrtek v měsíci otevřeno až do 20.00 hodin a za symbolické vstupné 1 Kč. Symbolické vstupné 1 Kč platí i 19. 5., kdy slavíme Mezinárodní den muzeí.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2007051501-od-bobri-reky-do-stinadel.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku