Český velvyslanec navštívil projekt Arcidiecézní charity Praha v Zambii

| Autor: Jarmila Kabátová | Rubrika: ostatní | Vydáno dne: 9. 8. 2007 |

Velvyslanec ČR Václav Jílek při návštěvě projektu Arcidiecézní charity Praha v Solwezi (Zambie)Velvyslanec České republiky Václav Jílek spolu se svou chotí v sobotu 4. 8. 2007 navštívili projekt Arcidiecézní charity Praha v Solwezi, v Zambii. Cílem návštěvy bylo předání knížek, nástěnných map, učebnic a jiných školních pomůcek v hodnotě 5600 USD (cca 115 000 Kč) škole St. Charles Academy, se kterou Arcidiecézní charita (ADCH) Praha spolupracuje již více než rok. Jedná se o dar zastupitelského úřadu v Harrare. V současné době 170 dětí z této školy je i zapojeno do projektu ADCH Praha Adopce na dálku.

Paní Jílková před zraky všech rodičů a opatrovníků dětí rovněž předala ceny třem nejlepším žákům z každé třídy. Pro všechny děti to bylo velkým povzbuzením k dalšímu studiu. Děti poté předvedly tradiční tance a básně.
Ocenění nejlepších žáků bylo pro všechny děti ve škole St. Charles Academy velkým povzbuzením.Škola St. Charles Academy byla postavena v roce 1996 pro děti, které do té doby nechodily nikam do školy. Většina z nich má jen jednoho rodiče, některé ztratily i oba rodiče a žijí u svých příbuzných. Děti nemají moc dobrý prospěch, protože do školy začaly chodit později, anebo byly nuceny nějaký čas přerušit školní docházku, aby si vydělaly na obživu. Od března 2006 v Solwezi působí Aleš Vacek, který organizuje pro děti různé mimoškolní aktivity jako výuku angličtiny, výtvarnou výchovu, dny dětí, vzdělávací setkání apod. Díky dlouhodobé spolupráci s místními úřady se podařilo zlepšit kvalitu výuky.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2007080007-cesky-velvyslanec-navstivil-projekt-arcidiecezni-charity-praha-v-zambii.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku