Festival romské hudby Django Fest

| Autor: Společenství Romů na Moravě | Rubrika: ostatní | Vydáno dne: 19. 10. 2007 |

Django Fest 2007Společenství Romů na Moravě pořádá v sobotu 27. října v prostorách brněnského klubu Fléda 6. ročník hudebního festivalu Django Fest. Festival nese jméno fenomenálního romského kytaristy Django Reinhardta (1910 – 1953), který ačkoli měl amputované dva prsty, byl uznáván za jednoho z nejlepších jazzových kytaristů své doby. Cílem festivalu je představit to nejlepší ze současné romské hudební scény z České republiky a zároveň dát prostor mladší generaci talentovaných Romů.

Django Fest 2007Letos na festivalu vystoupí skupiny Gipsy.cz, Gulo čar, Bagárovci, Lópezovci a taneční skupiny Omo Oya a Live Dance. Zejména první dvě formace vstoupily v poslední době do povědomí posluchačů moderní hudby v České republice svou originální hudbou, úspěchy v soutěžích i koncertováním v zahraničí. V předsálí Flédy bude probíhat projekce z archívů minulých ročníků Django Festu a Muzea romské kultury.

Django Fest 2007Hudební večer bude zahájen v 18:00 hodin, bližší informace o účinkujících naleznete na webových stránkách SRNM – www.srnm.cz, odkaz Django Fest. Festival se uskuteční díky finanční podpoře Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Brna za spolupráce Muzea romské kultury.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2007100021-festival-romske-hudby-django-fest.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku