Velká vánoční slavnost - jaká byla?

| Autor: - Kamila Rosůlková, Sion | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 17. 12. 2007 |

Velká vánoční slavnost Sion Hradec Králové Oslavili jsme Vánoce. Jak je to možné? Pejsek Ťaflík měl v kalendáři Štědrý den už minulou neděli 9. prosince! To totiž Sion pořádal Velkou vánoční slavnost ve velkém sále KC Aldis a pejsek Ťaflík byl její hlavní postavou. Společně s ledním medvědem Ledíkem, lvem a opičkou Hopihop přivítali děti v zasněženém vánočním světě.

A připravili pro ně čas plný zážitků - ať už to bylo veselé zpívání, kdy si děti společně se zvířátky zatancovaly, legrační scénky, při kterých se celý sál naplnil smíchem nebo soutěže, kterých se všichni s nadšením zúčastnili. Aby ne - úkoly totiž stály zato! Nejdřív Ťaflík zjistil, že když zaštěká, z nebe se snese sprška sněhu - toho ale nakonec na všechny spadlo tolik, že musel poprosil děti, aby mu pomohly s úklidem. Potom si lev a Ledík chtěli přes sál vyměnit dva obrovské balóny a tak je poslali po dětech. Tahle soutěž se trochu protáhla, protože každý si chtěl ten veliký balón alespoň jednou odpinknout. Ale oba balóny se nakonec šťastně dostaly ke zvířátkům. Při poslední soutěži našel Ťaflík v jednom z vánočních dárků obrovské plyšové žížaly a napadlo ho, že by je mohl poslat řadami sedadel až na druhou stranu sálu. Po téhle soutěži děti objevily sladké žížalky pod každým sedadlem - to byla bezva odměna.

A potom padal sníh ještě jednou - ale tentokrát drobný, takový ten správný na koulovačku, a využili ho i dospělí, kteří se vzájemně pěkně zasypávali. Ťaflík potom dětem četl ze svého deníku, jak se jako malý učil lyžovat. Celý sál byl v té chvíli úplně potichu. A protože byly děti po celou vánoční slavnost moc prima, Ťaflík se zvířátky jim připravili také pořádnou vánoční nadílku. Úplně každé z dětí, dokonce i miminka, si mohlo přijít k pódiu pro dárek. A samozřejmě, že hned zjišťovali, co se pod tím barevným papírem skrývá. Ti odvážnější šli své dárky ukázat i zvířátkům na pódium a tak se pochlubit celému sálu.

Velká vánoční slavnost se blížila ke svému konci - ale i ten jsme pořádně oslavili - na všechny totiž čekala ještě báječná hostina se spoustou dobrot. A byl konec. Děti se ještě mohly vyfotit se zvířátky a potom už se sál pomalu vyprázdnil. Odešli i poslední zákazníci z vánoční kavárny Sion. Ale my víme, že Velkou vánoční slavností nic nekončí! Už 19. ledna nás totiž čeká další akce „Dětem pro radost“ - nový rok totiž zahájíme Zimními radovánkami u ZŠ Sion. Takže zase brzy na viděnou!Velká vánoční slavnost je registrovaným názvem organizace Sion - Nová generace. Akce se konala s podporou Královéhradeckého kraje, města Hradec Králové, Kongresového centra Aldis a Všeobecné zdravotní pojišťovny.
Kontakt: info@sion.cz


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2007120020-velka-vanocni-slavnost-jaka-byla.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku