Návštěva místopředsedy Senátu PČR pana doc. JUDr. Petra Pitharta CSc. u o.s. Boii v Nasavrkách

| Autor: - o.s. Boii, Nasavrky | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 5. 1. 2008 |

Občanské sdružení Boii Nasavrky V pondělí 10. prosince navštívil Nasavrky doc. JUDr. Petr Pithart CSc. V rámci své návštěvy se sešel se členy občanského sdružení Boii, kterého je sám od roku 2002 členem.

Členové občanského sdružení Boii představili panu místopředsedovi své úspěchy, kterých dosáhli v roce 2007. Mezi největěší patří již téměř dokončené rozšíření expozice Po stopách Keltů na zámku v Nasavrkách a pořádání keltských svátků ve spolupráci se skupinou mladých lidí v rámci grantu Make a Connection.

Součástí rozšíření je vytvoření a zprovoznění Multimediálního informačního systému, kde návštěvníci mohou nalézt informace o oppidech ve středoevropském regionu - celkem je zařazeno přes 14 lokalit včetně všech českých. MIS bude k dispozici návštěvníkům na jaře 2008 prostřednictvím dotykové obrazovky a při větším počtu pak i protřednictví projekce. Druhou části, kterou se Boii mohlo pochlubit, je bezpochyby hraný dokumentární film "Příběh kamene", který se podařilo Boii vytvořit na jaře a v létě 2007 ve spoluráci s agenturou Armentum - Tomáš Mangel.

Pan místopředseda bedlivě poslouchal a vyjádřil občanskému sdruženi uznání. Přislíbil pak Boii i pomoc v jeho další činnosti.

Za návštěvu děkujeme, vážíme si jí.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2008010005-navsteva-mistopredsedy-senatu-pcr-pana-doc-judr-petra-pitharta-csc-u-o-s-boii-v-nasavrkach.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku