Dopis z Indie

| Autor: ČRDM | Rubrika: ostatní | Vydáno dne: 6. 3. 2008 |

Prashanth - adoptivní syn České rady dětí a mládeže z Indie „Jak se máte? Já se mám dobře. Tento rok je v naší třídě 40 studentů. Moje třídní se jmenuje Gayathri. Učí matematiku a je moc hodná,“ píše nám Prashanth, adoptivní syn České rady dětí a mládeže.
Mohli jste si o něm přečíst na Adamu loni začátkem roku.
V čase podzimním jsme napsali další dopis a přidali pár drobností jako pastelky, fotografie a pohledy Prahy. Víc se dětem, které podporujete na studiích, posílat ani nesmí.
Na předvánočním setkání představitelů převážně zakladatelských sdružení ČRDM se zástupci MŠMT jsme shromáždili opět potřebný obnos na Prashanthovo vzdělání.

Originál Prashanthova dopisu s novoročním přáním do roku 2008„Začátkem prosince naše škola organizovala „Den sociálních služeb“. My studenti jsme prodávali různé výrobky. Mnoho lidí z vesnic školu navštívilo. Byla to velká zkušenost.
Ve škole se mi moc líbí. Rád hraji kriket a volejbal. V meziškolních sportovních soutěžích jsme vyhráli několik cen.
U školy máme malou zahradu. Koncem roku máme písemky, tak pilně studuji. Mým rodičům se daří dobře. Děkuji za vánoční dárek, moc se mi líbil…“
Dopisy putují poněkud déle a v Indii se místo Vánoc slaví v listopadu Svátek světel...
Nevadí. Dlouhé psaní i opožděné přání šťastného nového roku nám v ČRDM udělalo velkou radost, tak se o ni chceme podělit.

Děti k „adopci“ vybírá ze zemí třetího světa Arcidiecézní charita. Máte-li zájem se o této činnosti dozvědět více, najeďte si na web www.adopcenadalku.cz.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2008030008-dopis-z-indie.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku