Zástupci České rady dětí a mládeže u ministra školství

| Autor: Tomáš Novotný | Rubrika: ostatní | Vydáno dne: 13. 3. 2008 |

Zástupci ČRDM na cestě za ministrem školství (zleva): Josef Výprachtický (Junák), Petr Halada (Pionýr) a Aleš Sedláček (Liga lesní moudrosti)Ministr školství Ondřej Liška přijal v úterý 4. března čtveřici zástupců České rady dětí a mládeže (ČRDM). Fakt, že si nejmladší člen kabinetu, mimochodem odchovanec České tábornické unie, udělal po třech měsících znovu čas na zástupce našich spolků, je povzbudivý.

Schůzka se nesla ve věcném, sympatickém duchu (v čele stolu ministr školství Ondřej Liška, vpravo od něj ředitel odboru pro mládež MŠMT Jaroslav Tuček, první místopředseda ČRDM Aleš Sedláček a člen představenstva ČRDM Josef Výprachtický).Petr Halada (Pionýr), Josef Výprachtický (Junák), Aleš Sedláček (Liga lesní moudrosti) a Tomáš Novotný (Asociace TOM, jinak samozřejmě všichni nerozborně v dresu ČRDM) požádali ministra o podporu v drobně již nekonečném úsilí o „zrovnoprávnění“ postavení dobrovolníka i v našich sdruženích. První místopředseda České rady dětí a mládeže Aleš SedláčekPřipomeňme, že ministerstvo vnitra se delší dobu brání zuby nehty tomu, aby na naše dobrovolníky – tedy vedoucí oddílů – bylo pohlíženo stejně, jako na lidi, kteří dobrovolně pracují v charitě a sociální oblasti. Jde přitom o uznání pouze morální, případné hmotné benefity jsou jen minimální! Pan ministr vidí věc podobnou optikou, podporu slíbil. Další témata byla také tradiční: záštita nad Bambiriádou, pozvání na deset let České rady dětí a mládeže, a zejména finance.

Petr Halada (vlevo) v rozmluvě s ministrem školství Ondřejem LiškouNa stejném místě jako jeho dvě předchůdkyně v úřadu přislíbil Ondřej Liška podporu obnově domů od někdejšího Fondu dětí a mládeže, což přítomní šéfové spolků rádi slyšeli a budou bedlivě sledovat, zda páně ministrův slib dojde reálného naplnění.
Ministr školství Ondřej Liška debatuje s Josefem Výprachtickým.Petr Halada ještě v zastoupení všech přítomných pochválil fungování komory mládeže, ze které je zase po delší době funkční poradní platforma – a pak jsme nabízeli my. Spolupráci v roce našeho předsednictví Evropské unii se pan ministr rozhodně nebránil.
Schůzka se nesla ve věcném, sympatickém duchu.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2008030019-zastupci-ceske-rady-deti-a-mladeze-u-ministra-skolstvi.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku