Opočenské „děti dětem“ z onkologicko-hematologického oddělení FN v Hradci Králové

| Autor: Iva Vulasová - Junák - svaz skautů a skautek ČR | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 19. 3. 2008 |

Děti dětem - program opočenských skautů na pomoc malým pacientům Fakultní nemocnice Hradec KrálovéJako každý rok, tak i letos se před Velikonocemi, v sobotu 15. března, sešli v opočenském Kodymově domě místní skauti, kteří připravili pro své příznivce poutavý program. Cílem této akce byla snaha finančně podpořit nemocné děti z onkologicko-hematologického oddělení Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Děti dětem - představení Aladinova kouzelná lampaNa začátku to byly námětem pohádky Tisíce a jedné noci… Diváci obdivovali tanec Šeherezády. Pak sledovali pohádku o Aladinovi a jeho kouzelné lampě, kde největší potlesk sklidil Duch prstenu.
Nejmenší světlušky se představily z pohádkou „Boudo, budko“ a vlčata okouzlila diváky svými básničkami o kytičkách, které měla nakreslena na velkých čtvrtkách.
Děti dětem - program vlčat Následovalo pásmo „O sluníčku“, kde světlušky zpívaly a tancovaly, předvedly Španělský historický tanec a nakonec zahrály parodii na píseň „Trpasličí svatba“.
Aby dospěláci také přidali ruku k dílu, starší skautky si nacvičily nezapomenutelnou parodii baletu „Labutí jezero“.

Děti dětem - program světlušek Celý program sledovali dva vzácní hosté, fotomodelka Jana Flechtnerová a MUDr. Jiřina Chládková – vedoucí lékařka onkologicko-hematologického oddělení FN v Hradci Králové, která všem přítomným v sále poděkovala za vzácnou solidaritu s „jejími“ nemocnými dětmi, neboť výtěžek z této akce 7 518,50 Kč poputuje právě jim. Na závěr k paní doktorce přistupovali všichni skauti a předávali jí vlastnoručně namalované obrázky. Paní doktorka přislíbila, že těmito obrázky vyzdobí v nemocnici společenskou místnost.

Poté všichni na závěr zazpívali a odměnou jim byl velký potlesk.
Po skončení kulturního programu se hosté i účinkující přemístili do předsálí, kde na ně čekalo nepřeberné množství rukodělných výrobků a bohatá ochutnávka velikonočních dobrot.

Děti dětem -  stoly plné dobrot Děti dětem -  velikonoční ozdoby
ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2008030025-opocenske-deti-detem-z-onkologicko-hematologickeho-oddeleni-fn-v-hradci-kralove.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku