V Tuchlovicích na pouti ať se nikdo nermoutí!

| Autor: Tisková zpráva - FoS ČR | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 30. 4. 2008 |

Tuchlovická pouť 2007Letošní jubilejní 15. ročník XV. ROČNÍK STŘEDOČESKÉHO FOLKLORNÍHO FESTIVALU TUCHLOVICKÁ POUŤ bude skutečně oslaven tak, jak si zaslouží.

„Ten můj hlásek, Boží dárek“- to je název pořadu, kterým bude celý festival zahájen 1. května v 16 hodin v kostele sv. Havla v Tuchlovicích. Představí se tu vítězové regionálních kol celostátní soutěže Zpěváček. Stejný den od 19 hodin je možné shlédnout ve Stochovském kině přehlídku folklorních souborů z Prahy a Středočeského kraje nazvaná „Prameny“.

Středočeský folklorní festival Tuchlovická pouť 2008 V pátek 2. května už tradičně přivítá domácí soubor Čtyřlístek od 19 hodin v sále Novostrašeckého kulturního centra hosty festivalu, kterými pro letošní rok jsou soubory z Polska, Srbska a Ruska a soubor Břeclavan z moravského Slovácka.

Sobotní dopoledne před Tuchlovickou Českou hospodou bude pozvánkou na hlavní pořad nazvaný „V Tuchlovicích na pouti ať se nikdo nermoutí“, který začne ve 14 hodin v areálu letního kina. Program bude pokračovat od 19 hodin samostatným vystoupením skupiny JAVORY sourozenců Ulrychových. Pokud počasí dovolí, naváže v rámci pořadu „Na svatého Floriána tancujeme až do rána“ na školu lidových tanců, která začne od 21 hodin, folklorní nokturno v podobě Dostaveníčka pod lipami.

Tuchlovická pouť 2007 Neděle 4. května bude jako každý rok patřit dětským souborům. Na odpolední pořad „Přijeli jsme na pouť“ budou děti lákat už v dopoledních hodinách svými vystoupeními před Českou hospodou. A na které soubory se můžete přijít podívat? Z dospělých souborů už na výše zmíněný Čtyřlístek z Nového Strašecí, Břeclavan z moravského Slovácka, zahraniční hosty z Polska, Srbska, Slovenska a Ruska, dále na soubor Jarošovci z Mělníka, Krušnohor z Chomutov a na pražské soubory Gaudeamus, Rosénka, Mateník a Limbora. Z dětských souborů se v neděli představí Jarošáček z Mělníka, Vonička z Čestlic, Šáteček ze Semic, Sluníčko z Rokycan, Klíček z Řevnic a Hájíček, Vrbina, Kytice a Limborka z Prahy.

FoS Hlavními pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení České republiky, Folklorní Unie Prahy a Středočeského kraje a obec Buchlovice za podpory Ministerstva kultury ČR, Ministerstva Školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Středočeského kraje. Záštitu nad festivalem přijali hejtman Středočeského kraje Petr Bendl a primátor města Kladna Dan Jiránek.

Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura, ACR Alfa a www.borovice.cz


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2008040041-v-tuchlovicich-na-pouti-at-se-nikdo-nermouti.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku