Zástupci mládežnických organizací z Izraele navštívili ČRDM

| Autor: Jana Šedivcová | Rubrika: mezinárodní | Vydáno dne: 16. 6. 2008 |

Izraelská delegace navštívila Českou radu dětí a mládeže, červen 2008.Na dvoudenní návštěvu České republiky přijelo koncem tohoto týdne v doprovodu zahraničního pracovníka Německého spolkového kruhu mládeže pět zástupců izraelských mládežnických organizací. Cílem setkání bylo vyměnit si s českými kolegy cenné informace a zkušenosti. „Ačkoli jsou Izrael a Česká republika velmi rozdílné země, zjistili jsme, že na poli dětských a mládežnických organizací řešíme víceméně podobná témata,“ sdělila paní Irit Brook, ředitelka sekce mládežnických hnutí na izraelském Ministerstvu školství. Jedná se především o možnosti financování z jiných než státních zdrojů a samozřejmě také o možnost spolupráce s podobnými zahraničními organizacemi.

Zastřešující izraelské hnutí dětí a mládeže (Council of Youth Movements) sdružuje 15 organizací, kterým společná platforma zajišťuje větší informovanost a následná společná spolupráce se státními orgány funguje mnohem lépe. Nejpočetnější mládežnickou organizací v Izraeli je skautské hnutí. Mezi hlavní aktivity izraelské mládeže patří stejně jako u nás letní tábory. „Izraelskou specifikou jsou tzv. monkey campy – tábory, které jsou budovány na vodě,“ uvedla dále Irit Brook. Děti zde pobývají většinou v dvoutýdenních turnusech.

crdmMezinárodní schůzky na půdě České rady dětí a mládeže se zúčastnili také zástupci česko-německého sdružení Tandem. Jednalo se o možnosti propojení jednotlivých organizací a o navázání česko-německo-izraelské spolupráce. „Je nutné setkávat se a diskutovat, důležité je také zvážit možnost společných seminářů a dalších aktivit,“ řekla dále Brooková. „Izraelští kolegové se zajímali o možnost studijní cesty do České Republiky např. během Bambiriády 2009 ve spojení s připravovaným Youth Eventem, který se uskuteční rovněž v létě příštího roku," uvedla pro informační server www.adam.cz ředitelka kanceláře České rady dětí a mládeže Michaela Přílepková. Předpokládané česko-německo-izraelské setkání zástupců zastřešujících mládežnických organizací jednotlivých států proběhne tedy zřejmě v létě 2009.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2008060019-zastupci-mladeznickych-organizaci-z-izraele-navstivili-crdm.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku