Tam, kde žijí divočiny

| Autor: Tereza Špinarová - vedoucí kurzu PŠL | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 19. 8. 2008 |

Prázdninová škola LipniceTam, kde žijí divočiny je týdenní kurz Prázdninové školy Lipnice (PŠL) určený pro rodičovské páry s dětmi ve věku zhruba od dvou do čtyř let. Tým složený z rodičů se inspiroval stejnojmennou knihou Maurice Sendaka. V zemi, kde žijí divočiny se v době letního slunovratu tentokrát setkalo dvacet dospělých a patnáct dětí. Společně si užili velké rodinné dobrodružství a mnoho radostí.

Děti měly na kurzu i vcelku poklidné programy. Program kurzu je vytvořen tak, aby byl přínosem jak pro rodiče, tak pro děti. Dokonce byla snaha trochu víc stranit rodičům, a tak byly vedle aktivit pro celou rodinu přichystány programy určené pouze pro dospělé. Dostali příležitost jít spolu opět na rande, vyzkoušet si výchovu nanečisto a zamyslet se nad tím, jaké vlastnosti chtějí u svých dětí podporovat. Po několik dní také „zuřila“ Válka růží mezi Yorky a Lancastery. Rodiče byli hraví, kurz přijali za svůj – snažili se ho spoluutvářet, navrhovali i realizovali pro něj programy.

Den měl jasnou strukturu, bylo vytvořeno několik stabilních malých programů – ranní cvičení s říkadly, večerníček, vzpomínková knížka s razítky – které se každý den opakovaly. Pomáhaly jednotlivé aktivity uzavřít a zároveň si je i pamatovat. Pomyslnou třešničkou na dortu se staly básničky rodičů o dětech pro děti. Kurz byl zakončen ke spokojenosti všech zúčastněných a těší na ty, kteří by se chtěli příští rok vydat s námi tím báječným směrem: Tam, kde žijí divočiny.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2008080039-tam-kde-ziji-divociny.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku