Skauti z Liboše a Štěpánova na regionálním kole Dětské Porty v Olomouci

| Autor: Junák - český skaut - Kristina Záchová, Lvíčata Štěpánov | Rubrika: ČLÁNKY | Vydáno dne: 20. 10. 2008 |

Družina Pomněnky – oddíl Lvíčata ze Štěpánova na regionálním kole Dětské Porty 2008 v Olomouci Letos jsme měli letní tábor v Rychlebských horách, kde jsme naše „nováčky“ naučili klasické skautské dovednosti – chování v lese, sekání dřeva, zapalování ohně, a spoustu dalších…
Nejvíc ale všechny bavilo zpívat u táboráku za doprovodu kytary. A tak jsme se rozhodli tohoto nadšení nějak využít a začali uvažovat o folkové zpěvácké soutěži – Dětské Portě 2008 (alias Folkovém guláši).

Družina Pomněnky – oddíl Lvíčata ze Štěpánova na regionálním kole Dětské Porty 2008 v Olomouci - poslední opáčko ve zkušebněHned na první schůzce v září všichni souhlasili, přihlásili jsme tedy (já a Marťan, coby rádcové družiny) družinku POMNĚNKY z Liboše do soutěže. Každý týden jsme na schůzkách zpívali, přidali jsme ke kytaře rytmiku (tamburínu a ozvučná ebenová dřívka) a trénovali stále dokola tři naše oblíbené písničky – Jesse James, Tři čuníci a Hlídač krav.

Dne 11. října 2008 přišel tolik očekávaný den D. Ráno jsme se sešli v plném počtu a autobusem odjeli do Olomouce. Soutěž se konala v U-klubu, kde nás už na dveřích vítaly lákající plakáty. Znejistěli jsme, objevil se v nás všech kus strachu a trémy. Zvládneme to? Neuděláme si ostudu? A hlavně… Zvítězíme?

Družina Pomněnky – oddíl Lvíčata ze Štěpánova na regionálním kole Dětské Porty 2008 v Olomouci - převzetí diplomuVe zkušebně jsme si to ještě párkrát vyzkoušeli, pak už přišla naše chvíle. Nesměle jsme vykročili na podium před mikrofony a čekající publikum. Jejich pohledy mluvily jasně: Jací budou…? Jakpak se nám předvedou? Co ti malí vlastně v sobě skrývají?
Sborově jsme zakřičeli náš družinový pokřik. Tím jsme si získali většinu sympatií, a když jsme spustili písničku Jesse James, začali se porotci usmívat a posléze se s námi rozezpíval celý sál… Svých deset minut slávy jsme si v tom přátelském prostředí maximálně užili, z podia jsme odcházeli za bouřlivého potlesku.

Regionální kolo Dětské Porty 2008 v Olomouci - účastníci soutěžeNa oběd jsme měli od pořadatelů guláš, všichni jsme se zaslouženě „nadlábli“ a poté už jsme dychtivě čekali na vyhlášení výsledků… Po vyhlášení jednotlivců přišla na řadu kategorie skupin. A je to tu! Vítězství! Byli jsme z toho skutečně šťastní a vzájemně jsme byli na sebe pyšní. Potěšily nás drobné dárky od sponzorů, ale největší radost máme z postupu do celorepublikového kola, které proběhne v lednu v Praze.
Doufám, že i tam uspějeme, tak nám, prosím, držte všichni palce! :-)

Za 23. koedukovaný oddíl Lvíčata Štěpánov Kristina Záchová – Želwice


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2008100039-skauti-z-libose-a-stepanova-na-regionalnim-kole-detske-porty-v-olomouci.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku