Soutěž „Ahoj z prázdnin“ měla letos rekordní účast

| Autor: DDM Šumná | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 24. 11. 2008 |

Bez názvu -  Markéta Švíková, ZUŠ Jihlava, 3. místo v kategorii 5. - 6. ročník ZŠRekordní účast zaznamenal letos již devatenáctý ročník dětské výtvarné soutěže "Ahoj z prázdnin", jejímž vyhlašovatelem je Dům dětí a mládeže v Šumné, která proběhla již tradičně za účasti dětí z celé České republiky. Ministerstvo školství ČR tuto soutěž zařadilo rovněž do Souboru pedagogicko-organizačních informací pro školní rok 2008/2009.
Odborná porota vybírala z celkem 3.595 prací, které byly zaslány z 342 škol a školských zařízení.
Letní pochoutka -  Karolína Vránová, MŠ Lišov, 1. místo vategoriie MŠNejlépe si vedli tito soutěžící:
Karolína Vránová z MŠ Lišov /Letní pochoutka/, Vojtěch Štajer ze ZUŠ Plzeň /U kamarádky Renaty/, Josef Mráček ze ZŠ Lišov /Jak jsem u babičky pásl kravičky/, Kristýna Vakešová z 15. ZŠ Plzeň /Velká pohlednice z prázdnin na kole/, Adéla Zmeškaková ze ZŠ Dřevohostice /Na svatbě/, Kristýna Čepová ze ZUŠ Jihlava /práce bez názvu/, David Broskva ze ZUŠ Rajhrad /práce Pocity a Prosba/ a Lukáš Hubka ze ZŠ Dřevohostice /Klid na louce/.

Šnečci na procházce - Eva Kolářová, ZUŠ Rajhrad, 2. místo v kategorii 7. - 9. ročník ZŠVýtvarné práce jsou v současné době vystaveny v prostorách DDM Šumná.Připravují se i další výstavy.

Po vystavení budou výtvarné práce zčásti využity pro potřeby Konta Bariéry Nadace Charty 77 k ilustraci stolních kalendářů, jejichž prodej slouží k získání prostředků na nákup školních pomůcek pro zdravotně postižené děti /www.kontobariery.cz/projekty/. Další část prací bude předána Fondu ohrožených dětí, který je využije k prodeji v internetové galerii /www.fod.cz/. Výtěžek je určen ve prospěch projektu dětských center Klokánek.

Všechny účastníky i další zájemce jistě také potěší skutečnost, že všechny oceněné práce si budou moci prohlédnout a přečíst na internetových stránkách Domu dětí a mládeže Šumná na adrese: http://sis.znojmo.cz/ddmsumna


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2008110045-soutez-ahoj-z-prazdnin-mela-letos-rekordni-ucast.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku