VZTAHY – téma semináře pro 900 skautů z celé ČR

| Autor: Jan Žáček - Junák - svaz skautů a skautek | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 4. 12. 2008 |

Junák - svaz skautů a skautek ČRDevět set mladých lidí a víkend plný soutěží, tance, her, divadla, zpěvu i výtvarného umění, ale také poznávání nových věcí, osobního rozvoje a sebevzdělávání. Takový bude 17. ročník Mikulášského víkendu, který proběhne 5. – 7. 12. 2008 v Praze.

Ze všech koutů Česka dorazí skoro tisícovka lidí starších patnácti let do hlavního města, kde prožijí tři předvánoční dny plné různorodého programu. V pátek je čeká vyhlášení soutěže tvořivosti Polibek múzy, kde budou oceněni ti nejlepší v oborech literatura, fotografie, hudba, film, výtvarno a divadlo. Letošní ročník nese téma „vztahy“. Vítěze v novém divadelním oboru vyberou sami diváci právě o pátečním slavnostním večeru v pražském KC Novodvorská, ostatní kategorie posoudili odborní porotci. Kromě toho čeká na zájemce o více kultury Komponovaný večer plný divadla a hudby.

Na sobotu je připraven tradiční Mikulášský seminář, který bude od 9 do odpoledních hodin probíhat na Právnické fakultě UK na nám. Curieových. Program bude rozmanitý – od partnerských vztahů, přes vztahy kamarádské, po vztahy mezi skupinami. „Mottem semináře je ‚Vztahy – prolomení bariér.‘ Chceme ukázat, že je důležité se o vztahy starat a zajímat. Otevírat se budou ale i témata méně obvyklá – vztah k umírajícím v sekci o hospicu Cesta domů, vztah k handicapovaným spoluobčanům ale i téma homosexuality a mnohem více,“ uvádí šéfka Mikulášského semináře Magdaléna Žárská na otázku, proč zvolili právě toto téma.

Během sobotního semináře budou skautům přednášet odborníci na daná témata, mezi kterými se objeví např. teolog Prof. PhDr. Tomáš Halík Th.D., vedoucí katedry generových studí UK PhDr. Blanka Knotková-Čapková, Ph.D., psycholog Doc. PhDr. Václav Břicháček, nebo psycholog PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D.

Celý víkend zakončí sobotní Taneční večer pro všechny, kdo si budou chtít odpočinout od vážných témat a v neděli také Přehlídka filmů, kde se budou promítat snímky, které zvítězily v soutěži tvořivosti.

Více informací najdete na
www.skaut.cz/mikulas.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2008120010-vztahy-tema-seminare-pro-900-skautu-z-cele-cr.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku