Žijeme na jedné zemi - výsledky literární soutěže

| Autor: Tisková zpráva - MŠMT | Rubrika: soutěže | Vydáno dne: 12. 12. 2008 |

Žijeme na jedné zemi - literární soutěžDne 10. prosince 2008 proběhlo vyhlášení celostátní literární soutěže Žijeme na jedné zemi určené pro studenty středních škol, jejíž téma znělo „Všeobecná deklarace lidských práv - nejvýznamnější dokument 20.století?".
Soutěž vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Českou komisí pro UNESCO u příležitosti 60. výročí přijetí tohoto dokumentu.

Žijeme na jedné zemi - literární soutěžCeny vítězům byly předány v prostorách Zrcadlového sálu MŠMT za přítomnosti 1. náměstkyně ministra školství, mládeže a tělovýchovy Evy Bartoňové, předsedkyně České komise pro UNESCO Heleny Illnerové a dalších významných osobností. Oceněno bylo celkem 28 studentských literárních prací.

Vítězem se stala povídka Simon, jejímž autorem je žák mělnického Gymnázia Jana Palacha Simon Slanina. Její úryvek zazněl na závěr slavnostního aktu. První tři ocenění autoři převzali ceny ministra školství, dále byla udělena čestná uznání České komise UNESCO a čestná uznání za umístění ve finále soutěže. Všech dvacet osm nejlepších prácí je uveřejněno ve sborníku, který při této příležitosti vychází.

Zdroj: www.msmt.cz


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2008120034-zijeme-na-jedne-zemi-vysledky-literarni-souteze.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku