Máme vlastně rádi přírodu?

| Autor: Hnutí Brontosaurus - tisková zpráva | Rubrika: soutěže | Zdroj: -maj-, Vydáno dne: 12. 2. 2009 |

logo Hnutí BrontosaurusHnutí Brontosaurus, slavící letos 35 let své činnosti, se rozhodlo zeptat dětí a mladých lidí: Máme vlastně rádi přírodu? Činí tak prostřednictvím celostátní výtvarné, literární a fotografické soutěže. Brontosaurus vyhlašuje už 15. ročník soutěže Máme rádi přírodua právě výročí vybízí k možná provokativnímu, ale možná někdy až příliš samozřejmě branému tématu. Hlavním námětem je tady zmíněná otázka: Máme vlastně rádi přírodu?

Jedním ze stěžejních cílů soutěže je přivést děti a mladé lidi k hledání, a možná i nalézání krásy přírody. Každým rokem se k vyhlašovatelům dostává více a více prací, jak od nejmenších, tak i od odrostlejších dětí a mladých lidí. Je krásné, že děti baví tvořit a že je baví tvořit dílka s tématem ochrany přírody. Právě kvůli tomu se také pořadatelé každoročně snaží všem autorům jednotlivě poděkovat a oslovit je s další nabídkou aktivit.

Letošní téma je víceméně průzkumem toho, co všechno lidi poutá k přírodě, co je na ní zajímá, čím jim příroda den co den tak učarovává a proč je třeba si jí vážit. Mladičké tvůrce by toto téma mělo navést k tomu, aby se dívali kolem sebe a všímali si všech těch krás i maličkostí, které příroda umí vykouzlit a které v dnešní době snadno mohou upadnout do zapomnění.

Soutěže "Máme rádi přírodu" se může zúčastnit kdokoliv, kdo rád kreslí, fotí či literárně tvoří a není mu lhostejný vztah člověka a přírody. Zájemci v zadání naleznou množství výtvarných technik a literárních stylů, ze kterých si mohou vybrat a které jsou blízké jednotlivým věkovým kategoriím. Uzávěrka soutěže je 4. května 2009. Výsledky budou vyhlášeny na akci Dort pro Brontosaura.

Více na http://brdo.brontosaurus.cz/mrp.php3.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2009020031-mame-vlastne-radi-prirodu.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku