Vyšla nová brožura o dobrovolnictví

| Autor: Tomáš Hodač - NIDM | Rubrika: knihovnička | Zdroj: -maj-, Vydáno dne: 27. 2. 2009 |

Obálka brožury V únoru vyšla nová brožura s názvem Dobrovolnictví, která přibližuje možnosti, jak se stát dobrovolníkem v ČR a v zahraničí. Publikaci vydalo Národní informační centrum pro mládež společně s evropskou informační sítí pro mládež Eurodesk. Brožura navazuje na předchozí dvě publikace, které se věnovaly studiu a práci v zahraničí. Cílem publikace je seznámit především mladé lidi s významem dobrovolnictví a ukázat jim, jak se mohou zapojit do dobrovolnických aktivit. Brožura chce ukázat dobrovolnictví nejen jako práci, ale i jako způsob, jak získat nové zkušenosti a jiný úhel pohledu na věci okolo sebe.

Brožura je rozdělena do dvou částí. První pojednává o dobrovolnických příležitostech v České republice a představuje výhody a povinnosti plynoucí z právní úpravy dobrovolnické služby. Druhá část pomáhá čtenářům zorientovat se v dobrovolnických programech v zahraničí. Součástí textu jsou i fotky a zážitky z činnosti dobrovolníků. Všichni zájemci o dobrovolnictví najdou v brožuře přehled organizací, které se dobrovolnou činností zabývají.

Brožuru je možné si vyzvednout na adrese Národního informačního centra pro mládež (Senovážné náměstí 24, Praha 1, www.icm.cz).


Brožuru lze také stáhnout, a to na těchto adresách:
http://icm.cz/files/Brozura_Dobrovolnictvi.pdf
nebo
http://www.eurodesk.cz/download/Brozura_Dobrovolnictvi.pdf


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2009020063-vysla-nova-brozura-o-dobrovolnictvi.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku