Jak vznikají dobré letní tábory

| Autor: Pionýr - Mižu, Brno | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 17. 3. 2009 |

Burza nápadů k letní činnosti - výtvarná dílnaBrnění římského vojáka i cestopis z Korziky mohli shlédnout účastníci Burzy nápadů k letní činnosti, která proběhla v sobotu 8. března v Brně.

Pro vedoucí dětských organizací a pracovníky středisek volného času a domů dětí a mládeže připravili členové sdružení Pionýr setkání plné táborových nápadů. Odborní lektoři se dělili o zkušenosti jak:

Burza nápadů k letní činnosti - přednáška • podniknout tábor na vzdálenou Korsiku,
• vybavit tábor rekvizitami včetně brnění římských vojáků,
• připravovat různé táborové programy pro děti a další.

Podle Honzy Kačera, hlavního pořadatele akce, se velmi vydařil zejména tištěný sborník na téma Táborová NEJ. Ten obsahuje jak nápady a návody pro táborovou činnost, tak informace, proč děti na tábor vyslat.Podívejte se na reportáž z Burzy nápadů: www.dobryoddil.cz/burza.Opravdu dobrý táborPořadatelé:

Pionýr

Pionýr je demokratické, dobrovolné, samostatné a nezávislé sdružení dětí, mládeže a dospělých. Umožňuje svým členům uspokojovat jejich zájmy a potřeby prostřednictvím všestranné činnosti v různorodých, převážně dětských kolektivech při pravidelné celoroční činnosti, prázdninových a dalších volnočasových aktivitách, včetně mezinárodních.

Burza nápadů k letní činnosti - kostým římského vojáka do táborové hry Jihomoravská rada dětí a mládeže

Jihomoravská rada dětí a mládeže prosazuje požadavky svých členských organizací a je prostorem pro vzájemnou komunikaci mezi členy.

Lužánky, středisko volného času

Středisko volného času Lužánky je krajským školským zařízením pro aktivity ve volném čase všech věkových a sociálních skupin. Je nejstarším zařízením svého druhu v České republice a v současné době patří k největším v naší republice. V roce 2008/2009 slaví Lužánky již šedesát let svého trvání.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2009030046-jak-vznikaji-dobre-letni-tabory.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku