Bambiriáda 2009 otevře v osmi krajích dveře dětských kluboven veřejnosti

| Autor: ČRDM - tisková zpráva | Rubrika: ČLÁNKY | Zdroj: -maj-, Vydáno dne: 29. 3. 2009 |

Bambiriádu v roce 2009 pořádá už pojedenácté Česká rada dětí a mládežeJednou z doprovodných akcí letošního ročníku známé Bambiriády bude i projekt nazvaný Otevřené klubovny. Podle organizátorů akce má být během tzv. Dnů otevřených kluboven, tedy v „bambiriádním“ termínu počátkem června, veřejnosti – a rodičům malých dětí zvlášť – zpřístupněna celá řada klubovních místností mnoha nejrůznějších dětských a mládežnických sdružení. Jejich vedoucí projevili zájem zapojit se do projektu Otevřených kluboven v Jihočeském kraji, Ústeckém kraji, Zlínském kraji, Karlovarském kraji, Královéhradeckém kraji, Moravskoslezském kraji a kraji Vysočina.

Bambiriáda je největší přehlídkou činnosti dětských a mládežnických sdružení u nás; letos se bude konat již pojedenácté. (Foto Radka Páleníková)Cílem Dnů otevřených kluboven je propagovat činnost dětských organizací i v jiných městech a obcích než jen v těch, kde se Bambiriáda přímo pořádá. Každý juniorský spolek tak má možnost otevřít své klubovny a pozvat širokou veřejnost na jejich prohlídku spojenou s informacemi o činnosti sdružení. Jinými slovy: Otevřené klubovny mají skýtat – především v regionech – možnost i malým místním organizacím, jejichž dobrovolníci z různých důvodů nebudou vážit cestu do místně příslušného „bambiriádního“ města, aby o sobě daly v době konání Bambiriády vědět a případné zájemce seznámily s tím, co zajímavého pro své svěřence připravují, co jim nabízejí.

Krajští koordinátoři Bambiriády ve výše uvedených krajích mají nyní za úkol sestavit přehled organizací, které se u nich k otevření kluboven přihlásily. Z podkladů obsahujících základní informace, jako je název organizace, adresa kluboven a den a čas jejich otevření, bude vytvořen samostatný plakát, tematicky vycházející z ústředního plakátu Bambiriády. Plakát informující o otevření kluboven pak bude vylepen společně s hlavním plakátem Bambiriády 2009.

Bambiriádní projekt zaujal i v sousedním Slovensku. (Foto Aleš Sedláček)Bambiriádním ruchem se letos v době od 4. do 7. června 2009 zpestří kolorit těchto měst: Beroun, Brno, České Budějovice, Chomutov, Chropyně, Chrudim, Jihlava, Karlovy Vary, Liberec, Náchod (s pobočkou v Rychnově nad Kněžnou), Ostrava (s pobočkami Havířov, Frýdek-Místek, Třinec), Plzeň, Praha a Zábřeh. Pražská Bambiriáda se přitom, stejně jako loni, bude odehrávat hlavně na Střeleckém a Dětském ostrově. Největší přehlídka činnosti dětských a mládežnických sdružení u nás, již jedenáctým rokem pořádaná Českou radou dětí a mládeže, se letos koná pod záštitou paní Livie Klausové, manželky prezidenta České republiky; vedle ní převzali nad akcí patronát na celostátní úrovni Mgr. Ondřej Liška, ministr školství, mládeže a tělovýchovy, JUDr. Vlasta Parkanová, ministryně obrany a generálporučík Ing. Vlastimil Picek, náčelník Generálního štábu AČR.

Další informace lze nalézt na adrese www.bambiriada.cz


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2009030074-bambiriada-2009-otevre-v-osmi-krajich-dvere-detskych-kluboven-verejnosti.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku