Žlutá kytka na klopě

| Autor: Michala K. Rocmanová | Rubrika: SLOUPKY | Vydáno dne: 11. 5. 2009 |

Michala Kateřina Rocmanová Začátkem května – vždycky ve stejný den – potkáváme na ulicích lidi s kvítkem žlutým jako sluníčko na klopě či na batohu. Letos je Květinový den u nás už potřinácté.
Na leckteré dobročinné akce se lidé zdráhají přispět, protože si říkají, že na děti by měl přispět stát, na psí útulky taky, měl by se postarat o uprchlíky i o hendikepované atakdál. Za sluníčkový kvítek ale dá aspoň dvacetikorunu skoro každý. Možná je to tím, že se kytičky všem líbí. A možná taky tím, že spoustě lidí bleskne hlavou: „A co když to jednou taky budu potřebovat? Co když to bude potřebovat někdo z mých blízkých?“
A co že bude potřebovat? Žlutý kvítek byl přece odznak Vontů z Rychlých šípů!? Co má tedy společného s dobročinností?
Žlutý květ měsíčku zahradního – ten, který rozdávají vždy 12. května mladí lidé po ulicích za malý finanční příspěvek – je symbolem sbírky Ligy proti rakovině. Cílem sbírky je získat prostředky na boj proti rakovině – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života pacientů, podporu onkologické výchovy, výzkumu a vybavení onkologických center.
Letošní sbírka je zaměřena na neblahý primát, který máme ve světě – na rakovinu tlustého střeva a konečníku. Na tohle téma se nemluví nikomu dobře – a snad právě proto na ni u nás umírá tolik lidí. A tak, pokud dostanete ke kytičce letáček, pozorně si ho přečtěte, a pak ho dejte přečíst dalším – třeba tím někomu zachráníte život.

Michala Kateřina Rocmanová

A pokud by na vás letáček nezbyl, můžete si ho stáhnout zde


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2009050024-zluta-kytka-na-klope.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku