Přeběh Evropy 2009 z Kladna do Štětína se podařil

| Autor: Asociace TOM - Pavel Hop Kratina, TOM 2713 Roháči Kladno | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 27. 5. 2009 |

Běžci Přeběhu Evropy 2009 z TOM Roháči na startu v Kladně Přeběh Evropy 2009 z Kladna do Štětína byl úspěšně završen. Po startu na tartanové dráze Městského areálu Sletiště v Kladně 30. dubna 2009 se vydalo 29 běžců a 4 členové doprovodu z Turistického oddílu mládeže Roháči v Kladně na 540 kilometrů dlouhou trasu, kterou nakonec zvládli za 59 hodin 52 minut 32 sekund. Štafetovou akci deseti skupin odstartoval zvonečkem doživotní čestný prezident Maratonklubu Kladno Rudolf Kusebouch. Běžci a jejich cyklodoprovod absolvovali trasu přes Rozdělov, Švermov, Velvary, Zittau, a Forst do Štětína, kde zakončili akci v městském parku. TOM Roháči z Kladna mohl tento tradiční Přeběh Evropy uspořádat díky podpoře MŠMT v rámci programu Evropa mladýma očima.
Předávání štafet mezi etapami - Přeběh Evropy 2009, Tom Roháči KladnoPo krátké prohlídce města se pak vydali zpět do Kladna, kam dorazili v neděli 3. 5. 2009 v pozdních večerních hodinách.

Akci všichni dokončili víceméně ve zdraví, i když o namožené svaly a drobná zranění nebyla nouze. Dokázali tak, že po běžecké přípravě si lze troufnout i na poměrně dlouhou vzdálenost. Nejmladší účastnici Běle Škodákové bylo přitom v době Přeběhu pouhých 7 let.

Závěrečná společná etapa v polském Štětíně - Přeběh Evropy 2009, Tom Roháči Kladno Přeběh by se nemohl uskutečnit bez finanční pomoci Asociace turistických oddílů mládeže a Města Kladna. Poděkování patří též řidičům firmy Pohl s. r. o. za obětavost a trpělivost po celou dobu akce.
Pro účastníky a zájemce z řad veřejnosti se bude konat promítání filmu a rovněž bude zpracována vzpomínková publikace.

Doufám, že tradice našich štafetových akcí tímto nekončí a už se můžeme těšit na jejich pokračování.

Na cyklostezce Odra-Nisa - Přeběh Evropy 2009, Tom Roháči Kladno
A-TOM
Nejmladší, sedmiletá účastnice Přeběhu, Běla Škodáková - Přeběh Evropy 2009, Tom Roháči Kladno


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2009050069-prebeh-evropy-2009-z-kladna-do-stetina-se-podaril.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku