Navigamus 2009 – Tisícovka vodních skautů se sjede k nádrži Rozkoš

| Autor: Junák - český skaut - Michal Fanta | Rubrika: ČLÁNKY | Vydáno dne: 4. 6. 2009 |

Navigamus - sraz vodních skautů z celé republiky se koná jednou za tři roky Ve dnech od 4. do 7. června 2009 se na vodní nádrži Rozkoš u České Skalice uskuteční celostátní setkání českých vodních skautů se zahraniční účastí, zvané NAVIGAMUS. Tisícovku účastníků čeká nejen setkávání s ostatními, ale i různé hry, lodě, plavání, lanové aktivity i týmové úkoly – to je jen zlomek programu, který bude probíhat na vodě i na souši. Připraveny jsou také hromadné plavby, při kterých se desítky lodí vydají na vodní hladinu.
Chybět nebude ani tzv. Svatojánská noc, při níž se na lodích rozsvítí desítky lampiónů, stejně jako závody oplachtěných i neoplachtěných lodí. Tisícovka vodních skautů je zatím vůbec největší účastí v dosavadní historii Navigamu. V průběhu pěti ročníků se stal natolik populární, že ho znají i v zahraničí – zúčastní se i skauti z Polska, Ruska, Ukrajiny, Holandska a Slovenska.

Navigamus - sraz vodních skautů z celé republiky se koná jednou za tři roky „Mám připravený arabský kostým – prostě jako Sindibád. Strašně moc se těším na hry a taky na nové kamarády, které tu poznám. U vodáků se mi líbí, že jezdíme na lodích a vždycky přitom zažijeme spousty legrace. Na akci se také těším, protože mám ráda všechny ty outdoorové aktivity,“ líčí s úsměvem Petra Votápková, jedenáctiletá skautka která se na akci chystá.

Pro skauty a skautky je připraven i doprovodný program – čajovna, rádio Navigamus nebo skautské muzeum – Rozkošský kemp se tak promění ve skautské město. Účastníci ale budou moci navštívit i zajímavá místa v okolí, jako je zámek v Novém Městě nad Metují nebo podzemní chodby v Josefově.

Navigamus - sraz vodních skautů z celé republiky se koná jednou za tři roky „Skauting je příležitostí, jak v bezpečném prostředí mezi kamarády zažívat nevšední zážitky, jako je například lezení na skalách, jízda na lodích a práce s GPS. Nabízí ale také příležitost jak se uplatnit mezi svými vrstevníky, spolupracovat a poznávat nové lidi. A právě důkazem toho je i Navigamus,“ uvádí vedoucí akce Radek Prouza.

Ústředním tématem letošního setkání vodních skautů Navigamus 2009 jsou dobrodružství Sindibáda Námořníka - proto se stal maskotem akce velbloud Co je to „navigamus“?
Název akce „Navigamus“ pochází z latiny a v překladu znamená „my plujeme“. Navigamus je celostátní setkání vodních skautů, které se koná každé tři roky. Námětem je vždy významná historická námořní událost, kterou mohou skauti zažít díky týmovým a skupinovým hrám, outdoorovým aktivitám a závodům. Letos je vybrán motiv Sindibádových plaveb. Cílem akce je, aby se skauti potkali, vyzkoušeli si něco nového a hlavně navázali přátelství s dalšími skauty z ČR i zahraničí, která jim zůstanou na celý život.

Čeští vodní skauti
První oddíl vodních skautů byl v ČR založen již v r. 1912. V současné době je v Junáku registrováno přes 3.200 vodních skautů, čímž jsou jednou z nejpočetnějších skupin vodních skautů v Evropě.

foto z předchozího ročníku Navigamus 2006 v Hlučíně na Ostravsku: Michal Fanta


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2009060013-navigamus-2009-tisicovka-vodnich-skautu-se-sjede-k-nadrzi-rozkos.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku