Milovníci folkloru si mohou vybírat z bohaté letní nabídky

| Autor: Michala K. Rocmanová | Rubrika: pozvánky | Vydáno dne: 7. 8. 2009 |

Mezinárodní folklorní setkání Gorolski Święto, JablunkovPokud zavítáte o víkendu 7. až 9. srpna 2009 na Moravu nebo do Slezska, máte možnost shlédnout tradiční folklor hned na třech festivalech.
Festival slovenského folkloru v ČR s názvem Jánošíkov dukát 2009 se koná v malebném prostředí skanzenu - „dřevěného městečka“ v Rožnově pod Radhoštěm. Rázovitý folklor z pomezí Polska najdete na festivalu Gorolski Święto v Jablunkově. Bohaté kroje jihomoravského regionu můžete obdivovat na 27. Národopisném festivalu kyjovského Dolňácka v Miloticích a v Hodoníně se můžete účastnit Svatovavřineckých slavností.

XI. medzinárodný festival slovenského folklóru v ČR "Jánošíkov dukát 2009"
7. - 9. 8. 2009 Rožnov pod Radhoštěm

Mistrovství ve stloukání másla je součástí folklorního festivalu Jánošíkov dukátMedzinárodný festival slovenského folklóru v ČR „Jánošíkov dukát“ Slovenská menšina v České republice rozvíjí a udržuje své národní tradice mimo jiné i ve folkórních souborech, které se věnují jevištnímu zpracování slovenských lidových písní, tanců a hudby. Hosty budou také soubory ze Slovenska, a krajanské folklorní soubory a lidové hudby z Rumunska, Maďarska, Srbska a kolektivy jiných národnostních menšin. Na festivalu nebude chybět blok vystoupení o zbojnících a Jánošíkovi nazvaný Od buka do buka... a setkání Jánošíků. Součástí je také mistrovství ve stloukání másla.

62. Mezinárodní folklorní setkání Gorolski Święto
7. - 9. 8. 2009 Jablunkov
Mezinárodní folklorní setkání Gorolski Święto, JablunkovV programu je mimo jiné přehlídka lidových zpěváků a tradičních lidových kapel a hudebníků hrajících na archaické a unikátní hudební nástroje či etnomuzikologický seminář s ukázkami tradiční hudby Karpat. Mezi přitažlivé doprovodné programy patří „Szikowne Gorolski Rynce” (Šikovné horalské ruce) - setkání řemeslnických mistrů. Svůj fortel a um předvedou kováři, zvonkaři, hrnčíři a dráteníci, kolář, bednář, korytnář, košíkář, provazník a další mistři.

27. Národopisný festival kyjovského Dolňácka Milotice
7. - 9. 8. 2009 Milotice

Národopisný festival kyjovského Dolňácka, Milotice Tento festival je příležitostí, kde se mohou prezentovat soubory celé folklorní oblasti – Slovácka.

Svatovavřinecké slavnosti
7. - 9. 8. 2009 Hodonín
Národopisný festival kyjovského Dolňácka, Milotice Páteční večer patří country folkovému večeru, sobota svatovavřineckému jarmarku a neděle svatovavřinecké hodové zábavě. Při jarmarku půjde historický průvod městem, uvidíte udělení jarmarečního práva, pohádky z hradních věží a další kulturní program.

Podrobnosti o těchto a dalších folklorních festivalech, slavnostech a vystoupeních najdete na
http://www.folklornisdruzeni.cz/

FoS


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2009080011-milovnici-folkloru-si-mohou-vybirat-z-bohate-letni-nabidky.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku