Fotosoutěž uzavírá sezónu workcampů

| Autor: Duha - Jana Šoupalová | Rubrika: soutěže | Vydáno dne: 25. 9. 2009 |

Vylepšujeme tyhle lavičky a stoly – z workcampů, které pořádalo sdružení DUHA v r. 2009 Ve čtvrtek 24. 9. 2009 od 19 hod se v Praze v Klubu cestovatelů (Masarykovo nábř. 22) bude vzpomínat na léto a zážitky z workcampů. Sejdou se čeští dobrovolníci, kteří letošní léto strávili díky Duze aktivně v různých částech světa.
Letošní workcampy opět nabízely netradiční destinace a projekty, které dobrovolníci z celého světa pomáhali rozvíjet. Ve Finsku se pořádal Etnofestival, na Islandu se pracovalo v tradiční vikingské vesnici, dobrovolnice v Irsku pomáhala organizovat aktivity pro znevýhodněné lidi, V Turecku byl workcamp zaměřen na podporu ekologického výzkumu želv, v Arménii se zase upravovala botanická zahrada, v Portugalsku workcamp pořádalo regionální kulturní centrum a ve Španělsku dobrovolníci vytvářeli hry a zážitky pro opuštěné děti.

Bez hranic – z workcampů, které pořádalo sdružení DUHA v r. 2009 Setkání je tradičně pojato jako fotosoutěž, fotky pořizovali dobrovolníci na svých cestách a zachycující zážitky workcampů nejen po pracovní stránce. Posuďte sami z dopisu Lenky Coufalíkové, která strávila workcamp na konci léta v Itálii.
... Od 28.srpna do 13.září jsem byla členem workcampu v Itálii ve městě Vicenza a pomáhala jsem na festivalu pořádaném místí organizací NO DAL MOLIN. Jak sem již zmínila, zážitek to byl neopakovatelný. Během mého pobytu jsem měla příležitost poznat nespočet milých lidí, jak z řad místních Italů, tak z řad návštěvníků z Ameriky, Belgie.....atd. Prožila jsem čas plný radosti, srandy, přátel, ale taky soudržnosti a boje lidí za stejný cíl. Moji prací bylo připravit festivalový areál do podoby, aby se návštěvníci cítili příjemně a měli možnost prožit plnohodnotný kulturní zážitek. S trochou skromnosti musím říct, že se nám to určitě vydařilo. Ale práce nebyla až tak podstatná:) Vytvořila jsem si tam spoustu přátelství, která, jak doufám, budou pokračovat i nadále....

Každé dílo vyžaduje umělecký podpis – z workcampů, které pořádalo sdružení DUHA v r. 2009 Duha pořádala rovněž pět workcampů v ČR a celkově tak pomohla na projekty vyslat a přijmout přes dvě stovky dobrovolníků. Že jsou pro zahraniční účastníky zajímavé aktivity v prostředí českých neziskovek, včetně dětských sdružení, dokazujeczájem účastníků z neuvěřitelných vzdáleností, nejvzdálenější dobrovolníci letos na workcampy do ČR cestovali z USA, Japonska, Koreji a Austrálie.

Letní sezónu workcampů, která byla velmi pestrá co do množství a nabídky, fotosoutěží uzavíráme. Možnost jet na workcamp je však otevřená po celý rok a zájemci se mohou informovat ohledně průběžně aktualizovaných nabídek. Co takhle třeba jet na 14 dní v prosinci do Palestiny?

Duha - sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi Kontakt:
Duha – sdružení dětí a mládeže pro volný čas přírodu a recesi
Senovážné nám. 24, 116 47 Praha 1
http://www.trochujinak.cz/cz/workcampy
Email: workcampy(zavináč)duha.cz
tel.: 234 621 374

foto Veronika Frnková, Petra Kozlíková, Kateřina Rejdová


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2009090068-fotosoutez-uzavira-sezonu-workcampu.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku