Třetí Informační centrum pro mládež na Vysočině je v Třebíči

| Autor: Eva Fruhwirtová - tisková zpráva Commservis.com, s.r.o. | Rubrika: ČLÁNKY | Zdroj: -maj-, Vydáno dne: 30. 9. 2009 |

Logo Národního informačního centra pro mládežJiž dva týdny funguje v Třebíči nové Informační centrum pro mládež. V nově zrekonstruovaných prostorách na ulici Leopolda Pokorného ho otevřelo Občanské sdružení KADET. Třebíč se tak stala třetím městem na Vysočině, kde bude ICM fungovat.

„Jihlava a Pelhřimov svoje Informační centra pro mládež mají již dlouho dobu. V obou těchto městech se tato centra stala místem setkávání studentů a mladých lidí, místem pořádání nejrůznějších akcí a aktivit. Jsou to zkrátka centra mladých lidí, kteří si do jejich prostor chodí nejen pro informace, ale mají možnost celé řady dalších aktivit,“ nastínila Bára Matějíčková, vedoucí třebíčského ICM, a pokračuje: „Otevření ICM v Třebíči předcházela řada měsíců práce. Především jsme museli najít vhodné prostory poblíž centra města. Proběhla také řada jednání s třebíčským studentským parlamentem, dalšími organizacemi i samotnými studenty.“

ICM ve spolupráci s dalšími organizacemi bude postupně nabízet řadu zajímavých služeb. Návštěvníci si budou moci vyhledat informace z deseti standardizovaných oblastí: vzdělávání v ČR a v zahraničí, práce v ČR a v zahraničí, cestování v ČR a v zahraničí, volný čas, zdraví, ekologie, sociálně patologické jevy, sociální skupiny a hnutí, občan a stát a mládež a EU. „Kromě toho bude ICM nabízet prodej studentských slevových karet, vstupenky na zajímavé kulturní a společenské akce, přihlášky na střední a vysoké školy včetně poradenství, studentskou inzerci a další,“ přibližuje Bára Matějíčková a dodává, že v v současné době usilují o certifikaci u ministerstva školství, aby se mohli zařadit mezi akreditovaná informační centra pro mládež.
Třebíčské ICM má otevřeno od pondělí do čtvrtka od 7:00 do 9:00 a od 13:00 do 17:00 a v pátek od 7:00 do 9:00 a od 12:30 do 15:30.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2009090079-treti-informacni-centrum-pro-mladez-na-vysocine-je-v-trebici.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku