Právě vychází ojedinělá příručka s názvem „Úspěšná nezisková organizace“

| Autor: redakce | Rubrika: knihovnička | Vydáno dne: 30. 9. 2009 |

Úspěšná nezisková organizace Na trhu se objevuje ojedinělá praktická příručka, ve které se dozvíte, co je třeba mít, udělat a zajistit pro efektivní a správné fungování neziskové organizace. Autoři Marek Šedivý a Olga Medlíková jsou zkušení odborníci v oblasti řízení neziskových organizací a v knize se zabývají podstatou neziskového „podnikání“, strategiemi, možnostmi a omezeními neziskovek, základy finančního řízení neziskových organizací, zajišťováním finančních zdrojů - tzv. fundraisingem, marketingem, public relations, řízením a vedením zaměstnanců a dobrovolníků. Kniha je srozumitelným, poučeným a zajímavým pohledem na svět „podnikání v neziskovce“, která na našem současném knižním trhu nemá konkurenci.

„Neziskovky v poslední době získaly akreditace na své činnosti a naplnily různé standardy kvality - jejich lidé jsou uznávanými odborníky v mnoha oblastech. Teď je ale čeká další rozhodnutí. Budou muset změnit samy sebe, zaměřit se na vlastní vnitřní procesy, na dovednosti v řízení, včetně řízení finančního, na personální managament, marketing, na smysluplné sociální podnikání jako zdroj získávání vlastních příjmů. Kniha Úspěšná nezisková organizace je právě o tom. O dovednostech, které je třeba získat a uplatnit, aby neziskovka dokázala úspěšně konkurovat na „trhu“ aktivit i zdrojů. Stručně a jasně vysvětluje, co je třeba udělat, aby se neziskovka „usebrala“, změnila samu sebe a vykročila o kus dál,“ řekla o knize JUDr. Hana Frištenská, vedoucí sekretariátu Rady vlády pro nestátní neziskové organizace.

Publikaci vydalo nakladatelství Grada, má 160 stran formátu 17×24 cm a její cena je 229 Kč.

Křest knihy Úspěšná nezisková organizace se koná 6. října 2009 v 15.30 hodin v budově ČSOB, Praha 5 Radice. |


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2009100001-prave-vychazi-ojedinela-prirucka-s-nazvem-uspesna-neziskova-organizace.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku