Semifinalisté DĚTSKÉHO ČINU ROKU 2009 vybráni - hlasování začíná!

| Autor: Tisková zpráva | Rubrika: představujeme | Vydáno dne: 3. 10. 2009 |

Soutěž Dětský čin roku Pátý ročník projektu Dětský čin roku zná své semifinalisty. V šesti kategoriích postoupilo do dalšího kola vždy pět příběhů dětí, které vykonaly dobrý skutek, či napsaly o dobrém skutku svého kamaráda. O vítězích již tradičně rozhodne hlasování dětské veřejnosti na stránkách www.detskycinroku.cz.

Do semifinále projektu, do kterého se i letos zapojilo několik stovek dětí, vybrala komise vždy pět nejlepších příběhů, které budou uveřejněny na stránkách www.detskycinroku.cz a v Učitelských novinách. „Musím říci, že výběr semifinalistů není vůbec jednoduchý úkol. Chodí nám tolik zajímavých příběhů a vybrat z nich 30 nejlepších je vždy těžké,“ komentoval rozhodnutí komise Radek Novotný, generální ředitel společnosti Whirlpool CR, která je hlavním partnerem projektu.

Hlasování o finalistech začíná právě dnes a potrvá do 13. listopadu 2009. Členem hlasující poroty se může stát každý žák základní školy, speciální základní školy nebo osmiletého gymnázia tím, že pošle svůj hlas jednomu příběhu v každé ze šesti soutěžních kategorií – Záchrana lidského života, Pomoc v rodině, Pomoc jiným dětem, Pomoc ostatním lidem, Pomoc přírodě a Dobrý nápad. Hlasovat mohou jednotlivci i celé třídy.

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne na Staroměstské radnici 1. prosince 2009 za účasti partnerů, médií a patronů. Předcházet mu bude slavnostní oběd v restauraci Střelecký ostrov, která je partnerem projektu. Mimo šesti jmenovaných kategorií bude již tradičně předáno i další ocenění. Zvláštní cenu Učitelských novin za nejlépe napsaný příspěvek, předá šéfredaktor Učitelských novin, Jiří Frey.

Pravidla Dětského činu roku
• do projektu se mohou zapojit žáci základních škol, speciálních základních škol a studenti primy až kvarty osmiletých gymnázií
• pravdivou zprávu o svých dobrých skutcích žáci napíší v maximálním rozsahu 2 stran A4 (ale samozřejmě může být i výrazně kratší!)
• mohou informovat také o dobrém činu, který vykonaly jiné děti
• do projektu je možné poslat i zprávu o kolektivním dobrém skutku (je třeba uvést, kolik dětí ho realizovalo)
• skutky, o nichž děti píší, musí být skutečné, nesmyšlené
• pro zařazení skutku do konkrétního Dětského činu roku není podstatná doba, kdy se odehrál, ale sepsání a odeslání příspěvku
• příspěvky musí být odesílány s vědomím školy a rodičů
• nositelem ocenění Dětský čin roku se stává ten, kdo vykonal dobrý skutek; ten, kdo sepíše zprávu o oceněném činu, získává věcnou odměnu a jeho škola pak dar 10 000 korun na školní pomůcky
O projektu Dětský čin roku
Projekt Dětský čin roku probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstva zdravotnictví ČR a primátora hlavního města Prahy MUDr. Pavla Béma. Organizátorem je nadační fond Dětský čin roku a hlavním partnerem projektu společnost Whirlpool CR.
Dětský čin roku vznikl na Slovensku v roce 1999 z iniciativy společnosti Whirlpool Slovakia a dosud se do něj zapojilo více než půl milionu dětí. V České republice byl projekt Dětský čin roku poprvé neoficiálně představen v roce 2004. Zapojit se do něj mohou žáci základních škol, speciálních základních škol a osmiletých gymnázií z celé ČR, kteří vykonali nějaký pozoruhodný dobrý skutek, nebo si všimli skutku svého stejně starého kamaráda a napíší o něm. Soutěží se v 6 kategoriích: Záchrana lidského života; Pomoc v rodině; Pomoc jiným dětem; Pomoc ostatním lidem; Pomoc přírodě a Dobrý nápad. Děti nejen píší a posílají své příběhy, ale jako členové dětské poroty rovněž rozhodují o vítězích v jednotlivých kategoriích.


Více na www.detskycinroku.cz


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2009100009-semifinaliste-detskeho-cinu-roku-2009-vybrani-hlasovani-zacina.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku