Zasazením Ámosovníku začal 17. ročník ankety Zlatý Ámos

| Autor: Slávek Hrzal - tisková zpráva | Rubrika: soutěže | Vydáno dne: 12. 10. 2009 |

Sázení lípy Ámosovníku V sobotu 10. října 2009 byl slavnostně zahájen 17. ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR. Při této příležitosti pořadatelé ankety společně s nositeli titulu Zlatý Ámos vysadili v dětském ráji v zahradě zámku Berchtold nedaleko Prahy památeční lípu. Znamená to, že od této chvíle mohou žáci a studenti posílat přihlášky svých oblíbených pedagogů na titul Zlatý Ámos 2010.
Zlatý Ámos „Lípa Zlatých Ámosů – Ámosovník – by měla připomínat nejen odkaz Jana Ámose Komenského, ale také jména učitelek a učitelů, kteří se jeho zásadami řídí,“ říká ředitel ankety Slávek Hrzal.
Ke kořenům stromu byla při vysazení ukryta skleněná dóza, ve které jsou dokumenty o anketě Zlatý Ámos a lístečky s podpisy těch, kteří se slavnostního aktu zúčastnili. U stromu je cedulka se jmény všech dosavadních Zlatý Ámosů.

Do kořenů lípy Ámosovníku byla vložena dóza s dokumenty o anketě Zlatý Ámos Zámecký park Berchtold nebyl vybrán náhodou. Majitel objektu totiž v parku vybudoval dětský ráj, ve kterém návštěvníci najdou nejen zábavu, ale také poučení.

Pravidla ankety Zlatý Ámos jsou od prvního ročníku stále stejná. Navrhovat kandidáty na titul mohou jen žáci a studenti základních a středních škol. Do přihlášky musí napsat stručnou charakteristiku kandidáta, popis jedné příhody s ním prožité a připojit podpisy sta osob, které s návrhem souhlasí. Přihlášku je nutné poslat pořadatelům (Dětská tisková agentura, Na Nivách 314, 141 00 Praha 4) do 31. prosince tohoto roku.

Ředitel ankety Zlatý Ámos Slávek Hrzal zalévá lípu Ámosovník V lednu a únoru 2010 proběhnou regionální kola, semifinále a finále bude tradičně v březnu, k výročí narození J. A. Komenského.

Tradicí se už stalo i to, že na finále není korunován jen jeden pedagog. Kromě Zlatého Ámose volí porota složená ze žáků Dětského Ámose, Týdeník Školství vyhlašuje na základě hlasování prostřednictvím SMS Ámose sympaťáka, novináři tajným hlasováním volí Média Ámose a letošní novinkou je EKO Ámos, kterého ze všech přihlášených vybere odborná porota.

Pořadatelé ankety společně s nositeli titulu Zlatý Ámos vysadili v dětském ráji v zahradě zámku Berchtold nedaleko Prahy památeční lípu Ámosovník Chcete, aby i vaše škola a vaše oblíbená učitelka nebo váš oblíbený učitel zasáhli do boje o některý z Ámosovských titulů? Pak neváhejte a už dnes začněte s přípravou přihlášky.
Podrobnosti včetně formuláře přihlášky najdete na www.zlatyamos.cz.

DTA (Dětská tisková agentura), Praha, tel. 603 426 422, zlatyamos@zlatyamos.cz Dětská tisková agentura


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2009100030-zasazenim-amosovniku-zacal-17-rocnik-ankety-zlaty-amos.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku