Na Vysočině se letos koná už sedmý ročník Festivalu Modré dny

| Autor: Eva Fruhwirtová | Rubrika: pozvánky | Vydáno dne: 12. 11. 2009 |

Modré dny - festival proti rasismu Ve čtvrtek 12. listopadu startuje Festival Modré dny slavnostním zahájením dvou výstav na Staré radnici týkající se neonacismu a příběhů cizinců v České republice a o půl osmé koncertem světoznámé houslistky Gabriely Demeterové.
„V rámci mého recitálu zahraju s kolegou – klavíristou Petrem Jiříkovským Beethovenovu houslovou sonátu číslo osm a také zazní autoři jako Brahms, Kreisler nebo třeba Saint-Saens,“ prozradila ke svému vystoupení Demeterová a doplnila, že koncert se koná v Městském divadle ve Žďáře.

Od pátku 13. listopadu mohou návštěvníci zhlédnout dvacet černobílých fotografií legendy české fotografie Jindřicha Štreita z předměstí Olomouce a industriálního prostředí v Polsku. Výstavu, kde budou i fotografie zesnulé Marie Zachovalové, zahájí osobně Jindřich Štreit ve čtyři hodiny ve výstavní síni Staré radnice. Poté bude následovat v kině promítání filmu se stejným názvem jako výstava – Černá srdce, který je společným pohledem dvou režisérů (Monika Rychlíková, Břetislav Rychlík) a dvou fotografů (Jindřich Štreit, Marie Zachovalová) na čtyři romské rodiny.

V pondělí 16. listopadu vystoupí od půl sedmé v Domě kultury ve Žďáře n. Sázavou na Megakoncertu proti rasismu MIG 21, Michal Hrůza, Petr Bende, Guločar a Xindl X.

Na Vysočině se letos koná už sedmý ročník Festivalu Modré dny. Letošní červenou nití, která se bude proplétat všemi besedami s odborníky, koncerty, divadelními představeními, workshopy i filmovými projekcemi, je téma rasismus a vzrůstající extremistické nálady české společnosti. Záštitu převzal ministr pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb a dlouholetým partnerem a tváří festivalu je Ondřej Brzobohatý. Generálním partnerem Festivalu Modré dny 2009 je společnost Jihomoravská plynárenská, a.s., člen skupiny RWE. Bližší program je na www.modredny.cz


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2009110035-na-vysocine-se-letos-kona-uz-sedmy-rocnik-festivalu-modre-dny.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku