Chaloupky zahájily nové projekty

| Autor: Eva Fruhwirtová | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 15. 11. 2009 |

Chaloupky o. p. s. - logo Jubilejní 10. konference ekologické výchovy pro Vysočinu – VYKEV - se ve středu 11. listopadu uskutečnila v prostorách třebíčského zámku. Letošní ročník konference byl zahájením nových chaloupeckých projektů podpořených z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Padesátka učitelů z nejrůznějších koutů kraje se dozvěděla podrobnosti o projektech „Semínka environmentálního vzdělávání pro Vysočinu“ a „Příroda Vysočiny je naší učebnou“.

Díky dvěma grantům z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost podpořeného z ESF EU a státním rozpočtem ČR rozšíří Chaloupky svoji nabídku pro školy a učitele na Vysočině.

„Projekt Semínka environmentálního vzdělávání pro Vysočinu je zaměřen především na žáky základních a středních škol. V jeho rámci vzniknou například tři pilotní regionální učebnice, tři putovní výstavy a speciální výukové programy. Školy se budou moci zapojit do komunitního projektu Škola pro udržitelný život, který bude podporovat aktivity přímo na školách. . Chaloupky o.p.s. také plánují do budoucna otevřít tři další střediska v kraji Vysočina, v Horní Krupé u Havlíčkova Brodu, v Krátké u Sněžného a nové pobytové středisko v Balinách u Velkého Meziříčí,“ představila základní myšlenky projektu jeho manažerka Iveta Machátová.

Učitelé jsou cílovou skupinou projektu „Příroda Vysočiny je naší učebnou“. „V rámci projektu plánujeme celou řadu seminářů a vzdělávacích aktivit, které budou pro všechny učitele z Vysočiny zdarma,“ uvedl manažer tohoto projektu Jan Burda. „Semináře budou zaměřeny na výuku různých předmětů v terénu, cyklus seminářů a nová skripta pro praktické činnosti na školním pozemku a je připraveno také specializační studium pro koordinátory ekologické výchovy na školách. Hlavním cílem je využívání inovativních vyučovacích metod, forem a způsobů organizace výuky se zaměřením na environmentální vzdělávání a výchovu na školách na Vysočině,“ doplnil Burda.

Závěr konference byl věnován diskuzi s prof. Josefem Šmajsem z Masarykovy university nad postavením kultury a přírody.

Celá konference se nesla v duchu nabídek nové spolupráce a nových nabídek pro školy a učitele na Vysočině. Díky oběma projektům tak dojde k celé řadě nových programů a aktivit, které by Chaloupky bez této podpory jen stěží uskutečňovaly.

Více informací na www.chaloupky.cz


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2009110042-chaloupky-zahajily-nove-projekty.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku