Pozvánka na XII. NÁRODNÍ KROJOVÝ PLES Folklorního sdružení ČR

| Autor: FoS ČR | Rubrika: pozvánky | Vydáno dne: 27. 12. 2009 |

Národní krojový ples 2008 Folklorní sdružení ČR vás srdečně zve na plesové setkání v Praze, které bude jedinečnou příležitostí uvidět pohromadě krásu a různorodost více než tisíce českých, moravských a slezských krojů, shlédnout program stovek účinkujících z mnoha míst naší republiky, zatančit si při lidové a populární hudbě a příjemně se pobavit s dalšími umělci.

Národní krojový ples je každoroční přehlídkou folkloru 13. února 2010 uvítá TOP HOTEL Praha na Chodově účastníky XII. Národního krojového plesu Folklorního sdružení ČR. Reprezentační ples FoS ČR se koná pod záštitou Jana Fischera, předsedy vlády ČR, Miroslavy Němcové, 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny PČR, Rostislava Vondrušky, ministra MMR ČR a Pavla Béma, primátora hl. města Prahy.

Národní krojový ples FoS ČR TOP Hotel Praha připravil v obou kongresových sálech, sálu Praha a dalších reprezentačních prostorách 1.700 míst pro návštěvníky plesu z celé České republiky i zahraničí. V programu večera vystoupí Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ, Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů se sólisty, k tanci budou hrát plesovým hostům muziky všech zúčastněných souborů, BAND Felixe Slováčka a další orchestry. Nejvíc folklorních souborů přijede z Plzeňska a Karlovarska: Jiskra a Mladina z Plzně, Rokytka z Rokycan, Šumava z Klatov, Úsměv Horní Bříza, Dyleň z Karlových Varů, Marjánek Mariánské Lázně, Stázka z Teplé u Toužimě, Krušnohor a Skejušan z Chomutova. Z pražských folklorních souborů vám zatančí, zazpívají a zahrají Gaudeamus VŠE Praha, Rosénka, Šarvanci, Slovácký krúžek v Praze, Vycpálkovci, dále Čtyřlístek z Nového Strašecí, ze Vsetína přijede cimbálová muzika SVPT Vsacan a z Velké Bystřice Národopisný soubor Haná. Plesový program zpestří exhibiční vystoupení mistrů světa ve stepu a skupinovém break dance, ukázky standardních a latinsko-amerických tanců a řada plesových překvapení.

Nenechte si ujít největší krojový ples v České republice!

Národní krojový ples je každoroční přehlídkou folkloru Do předsálí připravujeme také zajímavé výstavy ze společných akcí FoS ČR s Klubem českých turistů, výstavu Česká republika – folklorní velmoc Evropy, která putuje v cizojazyčných mutacích prostřednictvím Českých center a ambasád po celém světě. A protože se Národní krojový ples koná v předvečer svatého Valentina, svátku zamilovaných, uspořádala Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu výstavu o historii sexuální výchovy v našich zemích spojenou s vyhlášením akce Labestra – láska beze strachu.

Národní krojový ples 2008 Ke spokojenosti plesových hostů přispějí i všechny restaurace TOP HOTELU Praha. Letošní Národní krojový ples se odehrává ve znamení lidové kultury širšího Plzeňska a Karlovarska, a tak připravují velký výběr typických místních specialit.

Národní krojový ples je každoroční přehlídkou folkloru Rezervace a prodej vstupenek:
Informační centrum FoS ČR, Senovážné nám. 24, Praha 1, tel. 234 621 2187, email: foscr@adam.cz, Informační centrum MČ Praha 11, Opatovská 18, TOP HOTEL Praha a v předprodejích TicketPro a Via Musica.

Program plesu na www.folklornisdruzeni.cz a www.krojovyples.czFoS XII. Národní krojový ples pořádá Folklorní sdružení ČR spolu s Hasičským záchranným sborem ČR, Plzeňským, Karlovarským a Olomouckým krajem, Městskou částí Praha 11 a TOP Hotelem Praha. Generálním partnerem je Skupina ČEZ. Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení širšího Plzeňska, Folklorní sdružení Karlovarska, Folklorní unie Prahy a Středočeského kraje, Hanácké folklorní sdružení, Česká asociace Sport pro všechny, Klub českých turistů, Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu, Hasičský záchranný sbor Praha, Hasičský záchranný sbor Vysočiny, Slovenský institut, Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, Česká centra, dalšími partnery jsou ACR Alfa, OSA, Svaz českých a moravských družstev, Šťastný produkce, Hydroprojekt Praha, Gordion, Becherovka aj. Mediální partneři: Český rozhlas, Zlaté stránky, TV NOE, Radio Proglas, Dětská tisková agentura, Česká televize – studio Ostrava, časopis FOLKLOR, Informační server www.borovice.cz, hl. město Praha, Všudybyl, Haló noviny.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2009120060-pozvanka-na-xii-narodni-krojovy-ples-folklorniho-sdruzeni-cr.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku