Pozvánka do stánku Folklorního sdružení ČR na veletrhu REGIONTOUR Brno 2010

| Autor: FoS ČR - tisková zpráva | Rubrika: pozvánky | Vydáno dne: 12. 1. 2010 |

Folklorní sdružení ČR se každoročně prezentuje na veletrhu Regiontour v Brně Na 19. mezinárodním veletrhu turistických možností v regionech Regiontour a 20. mezinárodním veletrhu průmyslu cestovního ruchu – GO ve dnech 14. - 17. ledna 2010 na brněnském výstavišti se bude v rámci expozicí Regiontour opět prezentovat Folklorní sdružení ČR, ve stánku číslo 013 v pavilonu „P“.

Folklorní sdružení ČR je mimo jiné jediným z téměř jednoho tisíce vystavovatelů, který poskytne návštěvníkům veletrhu komplexní přehled o folklorních festivalech, slavnostech, koncertech a akcích, prezentujících lidovou kulturu po celé České republice v roce 2010.

FoS ČR nabídne na veletrhu podrobné informace o letošních folklorních festivalech a akcích, o činnosti Folklorního sdružení ČR, regionálních folklorních sdruženích a folklorních souborech. Ve stánku budou k dispozici informační letáky, pozvánky na významné festivaly a slavnosti, Go - logo veletrhu cestovního ruchuRegiontour - logo veletrhu cestovního ruchunové katalogy Folklorní akce v České republice 2010, Folklorní kaleidoskop Jižní Moravy a Folklorní kaleidoskop Vysočiny, časopis FOLKLOR, propagační materiály souborů, prezentace www.folklornisdruzeni.cz, DVD a CD z členských festivalů a další tiskové a multimediální materiály.

Společně s FoS ČR se ve stánku bude prezentovat i Spolek pro obnovu venkova ČR. Informační materiály FoS ČR budou dále v nabídce stánku č. 109 České rady dětí a mládeže a ve stánku č. 060 Centrály cestovního ruchu Czechtourism, pavilon „P“.

Za doprovodu cimbálové muziky souboru Jánošíček Brno proběhne 14. ledna ve 13 hodin na pódiu v pavilonu „P“ slavnostní křest nových publikací Folklorní akce v České republice 2010: Kalendář Folklorního sdružení ČR, Folklorní kaleidoskop Jižní Moravy a Folklorní kaleidoskop Vysočiny.

FoS Katalogy, které vydalo Folklorní sdružení ČR, usnadní příznivcům a milovníkům folkloru, cestovním kancelářím a dalším subjektům, zabývajícím se cestovním ruchem, orientovat se v nepřeberném množství akcí v letošním roce. Kalendář ve čtyřech jazycích obsahuje základní informace o třistatřiceti folklorních akcích, včetně kontaktů na pořadatele. Zahrnuje folklorní festivaly, lidové slavnosti, koncerty, přehlídky, souborová vystoupení, národopisné výstavy, krojové bály, řemeslné jarmarky a trhy, vinařské akce, poutě a zvykoslovné programy ve všech oblastech naší republiky.

Po skončení veletrhu budou tyto publikace k dostání v Informačním centru FoS ČR, Senovážné nám. 247, Praha 1, tel. 722 663 789, email infocentrum@adam.cz.

Součástí prezentace Folklorního sdružení ČR na mezinárodním veletrhu bude také seminář 15. ledna od 14:30 hod. v pavilonu P, sál P3 na téma „Folklorní aktivity jako objekt cestovního ruchu“. Cílem semináře je ukázat folklorní aktivity v České republice jako zajímavý a přitažlivý objekt cestovního ruchu pro tuzemské i zahraniční návštěvníky. Folklorní aktivity představují široký a mnohotvárný potenciál růstu návštěvnosti mnoha národopisných oblastí, jehož využití je třeba podpořit cílenou propagací a vhodnou nabídkou.

Zastavte se na Regiontour 2010 u našeho stánku č. 013 v pavilonu „P“. Přijďte 14. 1. ve 13 hod. na slavnostní křest publikací, které vás provedou novým folklorním rokem 2010!

Další informace na www.folklornisdruzeni.cz.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010010028-pozvanka-do-stanku-folklorniho-sdruzeni-cr-na-veletrhu-regiontour-brno-2010.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku