„Příroda kolem nás“ - soutěžní práce jubilejního desátého ročníku vyhodnoceny

| Autor: DDM Šumná | Rubrika: soutěže | Vydáno dne: 28. 2. 2010 |

Hnízdění čápa, Jolana Logajová, ZŠ Dřevohostice, 1. místo v kat. 3. - 4. roč. ZŠ v soutěži Příroda kolem nás Celkem 1 342 prací ze 134 škol a školských zařízení z celé ČR se sešlo v desátém ročníku celostátní dětské výtvarné soutěže „Příroda kolem nás“, jejímž vyhlašovatelem je Dům dětí a mládeže v Šumné a Správa Národního parku Podyjí.
Nad jubilejním desátým ročníkem soutěže převzala osobní záštitu senátorka paní RNDr. Marta Bayerová. Posláním soutěže bylo zachytit zážitky dětí, které získaly návštěvou chráněných území a umocnit v nich vliv přírody na rozvoj jejich ekologického cítění a vnímání.

V jednotlivých kategoriích obsadili nakonec první místa tito soutěžící: Večer pod Pálavou, Marcela Šurečková, ZŠ Slovácká ul., Břeclav; 2. místo v kat. 7. - 9. roč. ZŠ v soutěži Příroda kolem násLiška v lese, Robin Motyčka, II. MŠ Hejnice; 2. místo v kat. MŠ  v soutěži Příroda kolem nás Karolína Maturová /MŠ Raspenava/ s prací bez názvu,
Aneta Mizerová /ZŠ Dřevohostice/ s prací „Kachnička s mláďátky“,
Jolana Logajová /ZŠ Dřevohostice/ s prací „Hnízdění čápa“,
Dominika Šplíchalová /ZŠ Nezvěstice/ s prací „Ledňáček“
Veronika Tlachová /ZŠ Červené domky, Hodonín/ s prací „Zrcadlení v zimní zátoce“.

Výběr nejlepších prací bude v roce 2010 vystaven v prostorách Návštěvnického střediska Správy Národního parku Podyjí v Čížově v období od dubna 2010 do října 2010. V ZOO, Rostislav Zlatník, Gymnázium Krnov; 3. místo v kat. 5. - 6. roč. ZŠ v soutěži Příroda kolem násZrcadlení v zimní zátoce, autorka Veronika Tlachová, ZŠ Červené domky, Hodonín; 1. místo v kat. 7. - 9. roč. ZŠ v soutěži Příroda kolem násSlavnostní zahájení výstavy proběhne u příležitosti Dne Země v sobotu 24. 4. 2010 ve 14.00 hodin na státním zámku ve Vranově nad Dyjí.

Oceněné práce bude také možno shlédnout na internetových stránkách pořadatelských organizací: http://sis.znojmo.cz/ddmsumna nebo http://www.nppodyji.cz.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010030002-priroda-kolem-nas-soutezni-prace-jubilejniho-desateho-rocniku-vyhodnoceny.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku