Studenti rozhodují o EU

| Autor: Tisková zpráva | Rubrika: představujeme | Vydáno dne: 8. 3. 2010 |

Evropský parlament pro studenty (ilustrační foto Ondřej Marek)Díky simulační hře „Evropský parlament pro studenty - MééEU“ středoškolští studenti v rolích virtuálních europoslanců rozhodují o EU. Hodnotí ekonomickou situaci Řecka, předkládají návrhy o pravidlech využívání obnovitelných energií, nebo o kouření na veřejných místech.
Do simulační hry přibližující dění v Evropském parlamentu se od října 2009 zapojilo téměř 100 studentů, kteří diskutují a virtuálně rozhodují o stejných tématech jako skuteční europoslanci. Díky portálu www.dvorek.eu mohou o svých názorech publikovat nejen diskusní příspěvky, ale i články a informace o vlastních tzv. miniprojekech. Nejaktivnější hráči pojedou na studijní cestu do Evropského parlamentu v Bruselu.

„ Jsem rozhodně proti dalšímu porušování soukromí cestujících. Nesouhlasím s tím, že by po 11. září hrozba terorismu vzrostla. Jenom je více propírána médii a díky opatřením jako je tohle je více na očích a myslích v podstatě celého západního světa.“ Například argumentoval k problematice detektorů pro fyzickou kontrolu virtuální europoslanec Hynek V. Jarmila.

dvorek.eu Hra „Evropský parlament pro studenty - MééEU“ navazuje na předchozí aktivity portálu www.dvorek.eu , ale rozvíjí je do virtuální simulace rozhodování v Evropském parlamentu.
„ Mile nás překvapilo zapojení hráčů do živých diskuzí, ale zarazil nás euroskeptismus zřejmý z jednotlivých hlasování. Takový jsme neočekávali. “ komentuje průběh hry autor projektu Ondřej Marek.
Pro potřeby hráčů, ale i ostatních návštěvníků portálu www.dvorek.eu byla připravena netradiční interaktivní prezentace Evropského parlamentu „Evropský parlament v 15 kapitolách “. Seznámit se s ní můžete na www.ep15.cz nebo na www.cpkp.cz/ep15.html .

Evropský parlament Tyto aktivity jsou zajímavými nástroji pro výuku společenských věd a občanské nauky a realizaci průřezového tématu „Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech“.
Projekt CpKP střední Čechy „Evropský parlament pro studenty“ byl podpořen grantem Evropského parlamentu. Veškeré informace tak odrážejí názory autorů projektu a nikoliv oficiální stanovisko Evropského parlamentu.
Více informací naleznete: www.dvorek.eu

Centrum pro komunitní práci Kontaktní email: redakce@dvorek.eu
CpKP střední Čechy
Vodičkova 36
110 00 Praha 1
Ilustrační foto Ondřej Marek


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010030028-studenti-rozhoduji-o-eu.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku