Děti v roli kosmonautů

| Autor: Dětská tisková agentura (DTA) | Rubrika: představujeme | Vydáno dne: 5. 4. 2010 |

Účastníci semifinále konkursu do týmu Expedice MARS 2010 Doslova kosmický týden prožije deset dětí, které úspěšně zvládly konkurz na dětskou vesmírnou posádku. V akci nazvané Expedice Mars se dostaly až do finále a v pondělí 5. dubna odjedou do Evropského vesmírného centra v Belgii. Tam je čeká teoretický i praktický kosmonautický výcvik. Vyzkoušejí si mimo jiné simulátor chůze po Měsíci nebo simulovaný stav bez tíže. Na závěr výcviku část z nich zasedne do kokpitu raketoplánu a druhá část do řídícího centra a zažijí několikahodinový simulovaný let do vesmíru.

Při konkursu do týmu Expedice MARS 2010 šlo i o souhru a spolupráci Slavnostní odjezd dětských kosmonautů spojený s předáním skafandrů se uskuteční v 15.30 hodin v pondělí 5. dubna od sídla Dětské tiskové agentury v ulici Na Nivách 314, Praha 4.

Návrat dětských kosmonautů je plánován na sobotu 10. dubna dopoledne. V Dětské tiskové agentuře je po tradičním přivítání chlebem a solí čeká i tisková beseda s novináři.

Kopule hvězdárny na Kraví Hoře v Brně, kde se semifinále Expedice MARS 2010 odehrávalo Letošní Expedice Mars je již šestý ročník konkurzu na dětskou kosmickou posádku. Zúčastnit se mohly děti od 10 do 17 let. Letos se přihlásilo přes 200 dětí, ze kterých pořadatelé vybrali dvě pětičlenné posádky. Expedici Mars pořádá občanské sdružení Dětská tisková agentura, která dostala v loňském roce na světovém setkání astronautů jednu ze dvou medailí kosmonauta Alexeje Leonova.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010040006-deti-v-roli-kosmonautu.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku