Katyň, 10. dubna

| Autor: Michala K. Rocmanová | Rubrika: SLOUPKY | Vydáno dne: 12. 4. 2010 |

Michala Kateřina Rocmanová …žádná slova nevyjádří bolest, která naplnila naše myšlenky a proniká srdce harcerů… píše Małgorzata Sinica, náčelnice polských harcerů (ZHP, nejsilnější dětské a mládežnické organizace v Polsku, přes 120 000 členů) ve zvláštním rozkaze z 10. dubna 2010. Dále v něm vyhlašuje třicetidenní smutek ZHP a dává pokyn zakrýt harcerské oddílové prapory černým flórem, přes slibové odznaky – harcerské kříže – přetáhnout černé pásky, vlajky spustit na půl žerdi.
Při leteckém neštěstí na cestě do Katyni zahynul nejen protektor harcerského hnutí – prezident Lech Kaczyński, zahynuli tam jejich duchovní rádcové, přátelé, ale i harcerští vedoucí…
Čtyři harcerské organizace se sešly v sobotu večer k sepsání dokumentu, v němž slibují plnit dál harcerskou službu národu, vlasti a výchově mladého pokolení Poláků.
Harceři drží čestné stráže v centru Varšavy, nestíhají uklízet vyhořelé svíčky a lampičky na prostranství před prezidentským sídlem. Varšava truchlí. Celé Polsko truchlí…

Milí mladí lidé v Polsku, milí přátelé, jsme hluboce dojati Vaší nepředstavitelnou ztrátou. Jsme s Vámi v těchto těžkých chvílích, modlíme se a myslíme na Vás.

Michala Kateřina Rocmanová


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010040024-katyn-10-dubna.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku