Volnočasové aktivity výrazně ovlivňují hodnotový systém dětí

| Autor: Tisková zpráva - RDMK Vysočina | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 9. 5. 2010 |

Bambiriáda 2010 - logo V době, kdy narůstá kriminalita mladistvých, je pedagogické ovlivňování volného času významným činitelem při formování dětí a dospívajících v oblasti utváření hodnot a morálních vlastností. Odborníci se shodují, že dítě, které má svého koníčka a vyplněná volný čas, nepodlehne tak snadno negativním asociálním vlivům. Proto chce letošní jihlavská Bambiriáda nabídnout dětem i rodičům přehled různých organizací a sdružení, které naplňují volný čas a zároveň pozitivně působí na výchovu.

„Volný čas jako fenomén dvacátého prvního století prochází určitými změnami. Sport i kultura se staly komerční záležitostí a informační technologie pronikly do všech oblastí života. Na předních příčkách pořadí trávení volného času je televize, počítač, internet, poslech hudby, návštěvy restauračních zařízení a nicnedělání,“ popisuje dlouholetý pracovník s mládeží Martin Paclík a dodává, v čem spatřuje podstatu Bambiriády: „Je to prezentace organizací, které se věnují volnočasovým aktivitám v našem kraji. Každý, kdo přijede, se může detailně seznámit s jejich činností, na cokoliv se zeptat a získat inspiraci.“

Bambiriáda patří již k tradičním jarním akcím na Vysočině. Letos připadá na víkend 21. a 22. května a proběhne v areálu jihlavského kina Heulos. Pořadatelem je krajská rada dětí a mládeže, která funguje jako koordinátor všech neziskových organizacích v kraji Vysočina a zprostředkovává komunikaci mezi krajem, orgány státní správy a zajišťuje přísun informací všem členům a zájemcům z oblasti volnočasových a sportovních aktivit a práce s mládeží.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010050017-volnocasove-aktivity-vyrazne-ovlivnuji-hodnotovy-system-deti.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku