Folklorní sdružení ČR zve na XXIII. Mezinárodní dětské folklorní dny v Liptále 11. - 13. června 2010

| Autor: FoS ČR | Rubrika: pozvánky | Vydáno dne: 12. 6. 2010 |

Mezinárodní dětské folklorní dny v Liptále V přírodním kulturním areálu v Liptále se pořádá od pátku do neděle 11. – 13. června Mezinárodní dětský folklorní festival. Valašsko je jedním z „nejfolklornejších“ regionů, kde se dětské folklorní soubory rodí jako houby po dešti. Na festivalu v Liptále mají příležitost předvést své taneční, pěvecké a muzikantské umění, ale i pobavit se a spřátelit se s dětmi z jiných kolektivů.

Během obou hlavních festivalových pořadů probíhá soutěž dětí v sólovém zpěvu lidových písniček “O Liptálského ptáčka zpěváčka”, které se účastní vybraní zpěváci a zpěvačky z účinkujících souborů. Jako hosté vystoupí finalisté celostátní soutěže “Zpěváček 2010”.

Mezinárodní dětské folklorní dny v Liptále V hlavních odpoledních programech vystoupí letos soubory:
Malý Beskyd ze Zubří, Malý Vizovjánek z Vizovic, Dřeváček z Otrokovic, Dunajek Dolní Dunajovice, Vraneček Nový Hrozenkov, Ječmínek z Míškovic, Malý Sedmikvítek z Frenštátu pod Radhoštěm, Malá Vonica ze Zlína, CM Malý Jaloveček z Hovězí a samozřejmě domácí Malůšata a Malá Lipta.

V sobotu i v neděli jsou pro děti připraveny hry, na výherce čekají sladké odměny. Festival provází rovněž výstava výtvarných prací, letos na téma „Objevujeme svět pro život“ připravily děti z MŠ Liptál.

Dětský festival v Liptále bude letos opět spojený s Rožnovskou valaškou, kterou pořádá Armáda ČR ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. „Jsem rád, že si vojáci uvědomují užitečnost spojení armády s civilním světem,“ říká ředitel liptálského festivalu Ladislav Michálek. „Z Rožnovské valašky u nás bude hostovat zaoceánský indonéský soubor Ta´tum a vystoupí Jednotka Čestné stráže AČ - Posádkové velitelství Praha. Dětský festival v Liptále je zároveň takovým pozváním na náš velký mezinárodní festival Liptálské slavnosti, který pořádáme koncem srpna a který vloni dovršil 40 let.“

Záštitu nad XXIII. ročníkem Dětských folklorních slavností v Liptále mají paní Alena Gajdůšková, 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR, ústřední školní inspektorka paní Olga Hofmannová a 1. náměstek hejtmana Zlínského kraje Libor Lukáš.

„Na Dětském festivalu v Liptále určitě budu po oba dny,“ slíbila patronka Alena Gajdůšková. „Jsem tam doma a moc se na to těším. Je to dobrý pocit vidět, že naše děti folklor baví. Na Valašsku mají děti písničku a tanec v srdíčkách - ne nadarmo má Liptál srdce ve znaku.“

FoS Hlavními pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení Lipta Liptál, Obecní úřad Liptál, Zlínský kraj, Folklorní sdružení ČR a Valašské folklorní sdružení. Partneři festivalu jsou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Armáda ČR, ZŠ Liptál, DDSČ Liptál, MŠ Liptál, VS Plastik, OSA, TG tisk Lanškroun, mediálními partnery Český rozhlas, Mediatel-Zlaté stránky, Rádio Proglas, TV NOE, Dětská tisková agentura, www.borovice.cz, týdeník Jalovec, časopis FOLKLOR, Literární noviny.

Obec Liptál získala v roce 2006 ocenění titulem Vesnice roku. Přijeďte se podívat na festival, potěšit se krásnými písničkami, muzikou a tanečním uměním dětí, jejich spontánností, radostí při hrách a soutěžích a ocenit je potleskem za jejich výkony.

Více na www.liptal.cz a www.folklornisdruzeni.cz.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010060028-folklorni-sdruzeni-cr-zve-na-xxiii-mezinarodni-detske-folklorni-dny-v-liptale-11-13-cervna-2010.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku