Moderátor Rádia Česko přednášel v Chrudimi

| Autor: Roman Málek | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 20. 9. 2010 |

Mediální výchova v rámci projektu Klíče pro život v Chrudimi „Za pár let bude moci být každý provozovatelem televize,“ odhaduje Václav Sochor. Agora Central Europe a Občanské sdružení Altus pořádalo ve středu 15. a ve čtvrtek 16. září 2010 v Chrudimi vzdělávání v oblasti mediální výchovy. Akce je součástí celostátního projektu Klíče pro život.
„Dvoudenní seminář, kterým začíná dlouhodobé vzdělávání, vedl bývalý šéfredaktor marketingového časopisu Strategie a moderátor Rádia Česko Václav Sochor. Ten seznámil téměř dvacítku účastníků s problematikou vnímání médií, digitální televizí, ale i záludnostmi dnešní doby,“ říká Věra Slezákové z pořádajícího občanského sdružení Agora Central Europe.

Mediální výchova v rámci projektu Klíče pro život v Chrudimi Seminář je určen zástupcům neziskových organizací, školních družin, školních klubů a střediskům volného času. Po dokončení navíc úspěšní absolventi budou moci podat vlastní projekty na mediální vzdělávání. „V rámci tendru bude možné požádat o finanční prostředky na realizaci vlastních aktivit ve školách, neziskových organizacích či střediscích volného času. Celý vzdělávací blok navíc přinese i účastníkům vlastní vytváření projektu,“ říká koordinátor pro Pardubický kraj Roman Málek.

„Za pár let bude možné sledovat jen televizní program pro rybáře a nabídka kanálů bude obrovská,“ odhaduje Václav Sochor. Ten dále hovořil i o veřejnoprávních médiích a v programu má i diskusi o tom, jak dnešní veřejnost vnímá média a jak vlastně fungují.
Seminář pro Pardubický kraj je beznadějně obsazený, ale v jiných krajích je stále možné se přihlásit. Zájemci najdou informace na http://vm.nidm.cz/

ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010090040-moderator-radia-cesko-prednasel-v-chrudimi.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku