Podzimní víkendovka holešovských pionýrů

| Autor: Pionýr - členové PS M. Očadlíka Holešov | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 25. 10. 2010 |

Z víkendovky holešovských pionýrů Tradiční podzimní víkendovku pořádala pionýrská skupina M. Očadlíka 15. -17. října. Členové PS a jejich kamarádi se tentokrát vypravili nedaleko Holešova. Našim cílem se stala základna TOM v Ochozech. Expedice Bílavsko 2010 začala v pátek 15.10. na autobusovém nádraží v Holešově. Členové výpravy se poznali podle vlastnoručně vyrobených ozdob z přírodního materiálu (ořechy, šípky, hřiby, kaštany). Po krátké cestě autobusem se děti rozdělily do tří družin. Vedoucí družin potom obdrželi mapky a obálky s dalšími úkoly.

Nejdůležitějším úkolem bylo najít bývalou hájenku a co nejdříve k ní dojít. Cestou bylo potřeba plnit ještě několik dalších úkolů. Například vymyslet název družiny, pokřik, nasbírat listy, přírodniny, atd. Do cíle, i když už po tmě, nakonec dorazily všechny družiny. Za odměnu každá družina vyslala lampion štěstí společně se svými přáníčky.

Večer se všichni účastníci víkendovky sešli u společného ohně, kde jsme si zazpívali naše oblíbené písničky a také opekli špekáčky. Byl to určitě jeden z posledních letošních táboráků! Největší překvapení děti čekalo při vstupu do chaty. Nenašly vypínače a nebylo si jak rozsvítit. Elektriku nahradily petrolejové lampy a baterky. Děti si ale brzy zvykly a prožily společně krásný večer.

Den začal rozcvičkou, po snídani děti hrály ringo a vyzkoušely si také severskou chůzi s holemi. Potom všichni pomáhali s přípravou oběda. Odpoledne si družiny připravovaly program na večer, uskutečnila se také znalostní sazka ve dvojicích. Děti si zahrály petanque a také se proběhly s létajícími draky. Večer nechyběla také krátká stezka odvahy a den byl zakončen příjemným posezením v klubovně „ u televize“. Televizní program si připravily děti – televizní zprávy, toulavá kamera, reklamy, talentmánie. Program byl moc zajímavý a hlavně si všichni užili velkou legraci.

Na nedělním programu bylo hlavně balení věcí a úklid chaty a okolí. Museli jsme doplnit zásoby dřeva, zbyla také chvilka na několik her – např. oblíbené molekulky. V poledne jsme se vydali na cestu k autobusu. I když mezi poli fučel vítr, nám to nevadilo, užívali jsme si společné chvíle až do odjezdu domů. Víkendovka se nám moc líbila a už se těšíme na další akce, které nás čekají.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010100052-podzimni-vikendovka-holesovskych-pionyru.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku