Fenomény dnešní doby a my – téma semináře pro 700 skautů z celé ČR

| Autor: Junák - český skaut | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 3. 12. 2010 |

Junák - svaz skautů a skautek ČR Multikulturalismus, krize jako šance, proměna médií ve 21. století, alkoholismus, vliv Facebooku a sociálních sítí na naše životy. Právě to jsou témata semináře pro 700 skautů a skautek starších 15 let, který doplní víkend plný tance, divadla, zpěvu i výtvarného umění. Devatenáctý ročník „Mikulášského víkendu“ proběhne v Praze od 3. do 5. 12.

„Snažili jsme se vybrat témata, která jsou pro dnešní mladou generaci vysoce aktuální. Život na sociálních sítích, ‚instantní‘ zážitky, které si můžeme koupit na internetu, vztah k jiným kulturám či přistěhovalcům. To jsou fenomény, které nás nutí k zamyšlení a obklopují nejen skauty. Můžeme je vnímat jako hrozby, ale můžeme se na ně snažit pohlížet i jako na výzvy,“ popisuje šéfka Mikulášského semináře Vendula Bušková, proč zvolili právě toto téma. Ze všech koutů Česka dorazí na sedm set lidí starších patnácti let do hlavního města, kde prožijí tři předvánoční dny plné různorodého programu. V pátek je čeká vyhlášení soutěže tvořivosti a festival Polibek múzy, kde budou oceněni ti nejlepší v oborech literatura, fotografie, hudba, film, výtvarné umění a divadlo.

Na sobotu je připraven tradiční Mikulášský seminář, který bude probíhat od 9 hodin na Právnické fakultě UK. Program bude rozmanitý – zazní přednášky a diskuze od různých osobností. Bude se hovořit o krizi rodiny, kultury, důvěry i financí, dobrovolné skromnosti, českém evropanství, na programu jsou i témata jako alkoholismus, dobrovolnická práce v nemocnicích či Indii, islám, konspirační teorie nebo podíl přírody na našem blahobytu.

Během semináře budou přednášet odborníci i významné osobnosti, mezi kterými se objeví např. uznávaná socioložka PhDr. Jiřina Šiklová, CSc., ekonom Prof. Ing. Lubomír Mlčoch, CSc., historik, diplomat a bývalý ministr zahraničních věcí ČR PhDr. Jaroslav Šedivý, CSc., bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby Generál Ing. Andor Šándor, Doc. Ing. Ivan M. Havel, CSc., Ph.D., zahraniční novinářka PhDr. Petra Procházková a mnoho dalších. Celý víkend zakončí sobotní Taneční večer pro všechny, kdo si budou chtít odpočinout od vážných témat, a v neděli také Přehlídka filmů, kde se budou promítat snímky, které zvítězily v soutěži tvořivosti.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010120006-fenomeny-dnesni-doby-a-my-tema-seminare-pro-700-skautu-z-cele-cr.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku