Připravujte Duhové vánoce s Duhou Zámeček pro děti z dětských domovů

| Autor: Duha - Zámeček, Vladislav Sobol | Rubrika: představujeme | Vydáno dne: 13. 12. 2010 |

Duhové Vánoce připravuje pro děti z dětských domovů každoročně Duha Zámeček Některé děti z dětských domovů mají to štěstí, že jezdí na Vánoce ke svým příbuzným nebo známým. Někteří kluci a holky zůstávají v dětských domovech. A Správná pětka prožívá vánoční svátky společně na táborové základně Duhy v Budišovicích, na Myšinci. „Opuštěným dětem dáváme místo dárků zážitky.“ Vánoční dárky jsou výjimkou, jinak děti bereme na hory, pod stan, na vodu nebo jen tak do přírody a učíme je samostatnosti.

Zámeček Správná pětka je tým dětí z pěti severomoravských dětských domovů, o které se starají dobrovolníci Duhy Zámeček. Připravujeme pro ně celoroční činnost plnou dobrodružství…
Naším heslem je: Opuštěným dětem dáváme místo dárků zážitky. Vánoce jsou jedinou výjimkou a my jsme samozřejmě rádi, když „naše“ děti pod stromečkem najdou ten nejkrásnější dárek. Budeme rádi, když nám při jejich nakupování pomůžete.
Podrobnosti a časté otázky ohledně Duhových vánoc naleznete zde:
http://www.mysinec.net/duhove-vanoce/

Sdružení Hodina H vyslalo účastníky na mezinárodní projekt do Španělska Pro ty, kdo chtějí více informací:
Akci pořádá Duha Zámeček, která se věnuje volnočasovým a vzdělávacím aktivitám pro děti z dětských domovů dlouhodobě.

Duhové Vánoce připravuje pro děti z dětských domovů každoročně Duha Zámeček „Neučíme děti z dětských domovů, jak si vyplnit registraci na úřadu práce. Učíme je pracovat.“ Děti se celoročně podílejí na pracovních aktivitách v areálu duhové základny „Myšinec“, kde si pak výsledky své práce užívají na víkendových akcích a táborech.

Zapojené domovy: DD Příbor, DD Dubová, DD Fulnek, DD Hranice a DD Čeladná.
Duhové Vánoce začínají 23. a končí 26. prosince 2010 – jsou určeny pro děti, které nejedou ke svým rodičům či příbuzným ani na Vánoce a jejich druhou rodinou se stala Správná pětka.

Stěžejním projektem Duhy Zámeček je vydávání časopisu pro dětské domovy Zámeček – jeho internetová verze na adrese www.zamecek.net .

Duhové Vánoce připravuje pro děti z dětských domovů každoročně Duha Zámeček Vladislav Sobol, Duha Zámeček
M: +420 725 595 417
E: vladislav.sobol(zavináč)okd.czReportáž ČT z loňských Duhových vánoc:
http://www.ct24.cz/regionalni/76394-deti-z-nekolika-detskych-domovu-prozily-vanoce-na-horske-chate/

Duha - sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010120028-pripravujte-duhove-vanoce-s-duhou-zamecek-pro-deti-z-detskych-domovu.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku