Lánovští školáci nahlédli do zákulisí rádia

| Autor: Radio Kulíšek | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 17. 12. 2010 |

Lánovští školáci nahlédli do zákulisí Rádia Kulíšek Osmáci si vyzkoušeli připravit text do Krkonošského turistického vysílání. Jako zdroj informací jim posloužily turistické noviny Krkonošská sezóna.

Děti si tiskovinu prohlédly a vybraly si článek, který zpracovaly pro rozhlasového vysílání. I když Lánov leží v Krkonoších a v místním infocentru je tiskovina k dispozici, někteří žáci ji měli v ruce poprvé. Na konečný výsledek to však vliv nemělo. Lánovští školáci si s neznámým textem velmi dobře poradili. Dokázali tak v praxi využít znalosti z hodin českého jazyka. Některé příspěvky se natolik podařily, že se zařadí do internetového Krkonošského turistického vysílání (www.radio-kulisek.cz).

Lánovští školáci nahlédli do zákulisí Rádia Kulíšek Šesťáci si vyzkoušeli práci rozhlasového moderátora a redaktora zpravodajství. Zájemci, kteří se zapojili do „Hry na rádio“, přečetli do mikrofonu úryvek z článku v Krkonošské sezóně. Jejich spolužáci ztvárnili roli porotců a přidělovali body. Hodnotili především to, jak jejich kamarádi četli. Druhý úkol plnili v improvizovaném rozhlasovém studiu, kde porotcům předvedli část živého vysílání. Přestože šlo o improvizaci, tak si dětští moderátoři a zprávaři vedli moc dobře.

ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2010120036-lanovsti-skolaci-nahledli-do-zakulisi-radia.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku