Slavíme čtvrt století svobodného skautingu

| Autor: redakce | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 2. 12. 2014 |

Právě 2. prosince slavíme 25 let od obnovy svobodného skautingu v roce 1989. O obnově i současném skautingu mluvili ve Studiu 6 České televize Tomáš Řehák - Špalek a Šárka Jankrlová - Meica.

Tomáš Řehák a Šárka Jankrlová v televizním Studiu 6 hovoří o 25 letech svobodného skautingu u nás

Tomáš Řehák, ředitel Městské knihovny v Praze, na otázku moderátorky, proč je právě Junák nejpočetněnší dětskou organizací u nás, odpovídá: „Protože je to dobrý... protože to funguje... Ono to funguje celosvětově - skauting je celosvětově nejúspěšnější výchovné hnutí, přitom překročilo hranice všech kultur, skauty najdete v buddhistických, islámských nebo i velmi ateistických zemích...“
Na otázku, co se v Junáku děti naučí, dodává: „Když se podíváte na to, co dneska firmy chtějí od svých nových zaměstnanců, tak nejvýš v žebříčku stojí všechny ty kompetence, které se odehrávají v oblasti komunikace, spolupráce, vedení týmu atd. Takže to je to, co děláme. To, že táboříme, že vaříme v kotlíku guláš, je to, co ty děti baví. To, oč tam doopravdy jde, je, že se naučí ...“ - co vlastně se naučí, si raději poslechněte v originále.

Rozhovor v archivu ČT začíná v čase 159 minut na adrese:
http://bit.ly/25letObnovySkautinguStudio6CT

Související:
Podívejte se na seriál historických dokumentů ze Skautského institutu ABS:
http://do-tretice-a-dost.tumblr.com


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2014120008-slavime-ctvrt-stoleti-svobodneho-skautingu.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku