Ombudsmanka: Dětský domov se musí o své klienty postarat i o prázdninách

| Autor: redakce | Rubrika: PŘEČTĚTE SI | Zdroj: -maj-, Vydáno dne: 18. 2. 2015 |

V případě, že ředitel dětského domova v době školních prázdnin domov uzavře a dětem zařídí pobyt někde jinde, musí se postarat i o zletilé mladé lidi, kteří v domově pobývají dobrovolně na základě smlouvy s tímto zařízením. Pokud totiž nejedou na organizovanou akci společně s ostatními dětmi a nemají ani žádné zázemí, kam by mohli na prázdniny jít, jsou donuceni si na tuto dobu takové zázemí najít – a také zaplatit. Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová na svém webu, v sekci věnované dětem a mládeži, upozorňuje, že taková praxe je špatná a ze strany zařízení (dětských domovů, dětských domovů se školou i výchovných ústavů) jde o protiprávní jednání.

Více na:
http://deti.ochrance.cz/aktuality/detsky-domov-se-musi-o-sve-klienty-postarat-i-o-prazdninach

#inkluze #integrace #socialnizaclenovani

#inkluze #socialnizaclenovani

Sociální začleňování (inkluze) z pohledu organizací pracujících s dětmi a mládeží je začlenění sociálně nebo zdravotně hendikepovaných dětí a mládeže do volnočasových aktivit pořádaných spolky, oddíly, kluby… apod. Cílem přitom je, aby se stali aktivními a rovnoprávnými členy skupiny. Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) toto sociální začleňování podporuje prostřednictvím rozvoje způsobilostí, dovedností a schopností vedoucích, dobrovolníků a dalších spolupracovníků pracovat s dětmi a mládeží se specifickými potřebami v rámci volnočasových aktivit. Vytváří informační prostor pro sdílení zkušeností a předávání informací o aktivitách podporujících inkluzi dětí a mládeže.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2015020057-ombudsmanka-detsky-domov-se-musi-o-sve-klienty-postarat-i-o-prazdninach.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku