Kdo se stal vítězem celoročního Víceboje TOM?

| Autor: Asociace TOM - Zbyněk Báča | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 25. 6. 2015 |

Ve dnech 5. – 7. června 2015 proběhlo na tábořišti v Pleskotech v Českém ráji tradiční setkání turistických oddílů mládeže. Přesněji řečeno, uskutečnilo se tam poslední kolo Víceboje tomíků.

Víceboj turistických oddílů mládeže se konal v červnu 2015 v Pleskotech

Po celý rok se zúčastněné oddíly potkávaly v různých městech při tradičních závodech. Začalo to listopadovým bojem o tzv. Větev, což je hovorový výraz pro cenu, kterou získá vítěz Vyzvědačů v temných uličkách. V lednu jsme vyrazili „hopsa hejsa“ do Brandejsa nad Labem na florbalový turnaj, kde se soutěžilo o cenu zvanou „Šutr“. Dále jsme si vyzkoušeli, jak moc ten, či onen oddíl políbila divadelní múza, a to prostřednictvím divadelního festivalu s názvem „Cimrman by se divil“. Pokračovali jsme sportovním turnajem s tajuplným názvem Gorka Morka a víceboj následně zakončili na zmiňovaných Pleskotech.

Víceboj turistických oddílů mládeže se konal v červnu 2015 v Pleskotech Víceboj turistických oddílů mládeže se konal v červnu 2015 v Pleskotech Boj o celkové vítězství byl letos o to zajímavější, že pro účel víceboje byly zřízeny webové stránky, na kterých účastníci sledovali průběžné výsledky, sdělovali si pocity z uplynulých soutěží a vzájemně se hecovali. Dále jsme na web umísťovali fotky či videa z uplynulých kol víceboje, takže např. rodiče zúčastněných tomíků mohli sledovat, kam se to čas od času na dva dny ztrácí jejich potomek, který se pravidelně objeví po dvou dnech, kapánek špinavý, unavený, ale nadmíru spokojený.

Víceboj turistických oddílů mládeže se konal v červnu 2015 v Pleskotech Víceboj turistických oddílů mládeže se konal v červnu 2015 v Pleskotech Letošní ročník Pleskot se nesl ve znamení frontálního útoku Veverků, kteří doslova ovládli, co se dalo. Po neúspěších v minulých kolech neváhali postavit do hry i svého nejvyššího náčelníka, který jako antický hrdina vedl svoje svěřence k vítězství v tomto ročníku Pleskot. Následně tak už zbyla vyřešit závěrečná otázka, kdo se stane celkovým vítězem letošního víceboje. Nakonec se jím stali Robinsoni z Poděbrad, kteří po celý rok nenápadně atakovali přední příčky, aby se po předposledním kole dostali na první místo, na které už nikoho nepustili.

Nicméně lze konstatovat, že vítězem Pleskot bylo všech 125 tomíků z deseti zúčastněných oddílů, kteří přežili sobotní sluneční výheň a našli sílu se spolupodílet na večerní zábavě zvané tradičně „Mejdan“.

Závěrem se sluší poděkovat poskytovatelům dotace na tuto akci, bez kterých bychom si například nemohli pořídit společná trička s logem víceboje. Jménem pořadatelů tedy děkujeme Libereckému krajskému úřadu a Asociaci turistických oddílů mládeže.

Zbyněk Báča, vedoucí TOM Máci


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2015060063-kdo-se-stal-vitezem-celorocniho-viceboje-tom.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku